کد مطلب: 

3545

هشدار پلیس در مورد ایمیل‎های تبلیغاتی که اطلاعات رایانه‎ی شما را می‎رباید

هشدار پلیس در مورد ایمیل‎های تبلیغاتی که اطلاعات رایانه‎ی شما را می‎رباید

رئیس پلیس فتا استان اردبیل به کاربران اینترنتی هشدار داد: به فایل های تبلیغاتی یا متن های همکاری که از طریق پست الکترونیکی برای شما و شرکت‌ها ارسال می‌شود، اعتماد نکنید.

 

به گزارش سیتنا، سرهنگ امینی رئیس پلیس استان اردبیل در تشریح این خبر به خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: در پی شکایت زنی ساکن تهران مبنی بر اینکه از حساب وی مبلغی به صورت اینترنتی برداشت و صرف خرید اینترنتی شده است، این پرونده در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.
 

سرهنگ امینی خبر داد: تحقیقات گسترده در خصوص پرونده آغاز و پس از استعلام های بانکی و تلاش های شبانه روزی پلیس فتا سرانجام متهم که ساکن شهر اردبیل بود، شناسایی و دستگیر شد.

 

این مقام مسئول افزود: متهم ابتدا منکر جرم خود شد اما با مشاهده شواهد و قرائن ارائه شده از سوی پلیس به بزه انتسابی اعتراف کرد و مدعی شد که رمز کارت شارژها را از فردی که ساکن رشت می باشد و نسبت خانوادگی با وی دارد، خریداری کرده است.

 

رئیس پلیس فتا استان اردبیل ادامه داد: تیمی مجربی از پلیس فتا این استان به منظور تکمیل تحقیقات خود و شناسایی متهم دوم به شهرستان رشت اعزام و متهم دوم را دستگیر کردند. 

متهم در تحقیقات پلیسی اعتراف کرد که با استفاده از نرم افزاری جاسوسی اقدام به سرقت اطلاعات افراد می‌کردم.

 

این متهم ادامه داد:این نرم افزار را از فردی که ساکن یکی از کشورهای خارجی است تهیه و با کمک این نرم افزار، فایل های تبلیغاتی و یا متن های همکاری برای اشخاص را از طریق پست الکترونیکی ارسال می کردم، بعد از رویت برنامه مذکور توسط قربانیان کلیه عملیات های انجام شده رایانه کاربران برای من ارسال می شد و از این طریق اقدام به خریدهای اینترنتی می کردم.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-08-11 18:22

افزودن دیدگاه جدید