ایران پژواک

اعلام قیمت بلیط هواپیما در ایام اربعین

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی گفت: درباره قیمت بلیط هواپیما به‌مقصد نجف در ایام زیارت اربعین هیچ اختلافی وجود ندارد و سقف قیمت آن ۶میلیون تومان تعیین شده است.

احتمال توافق نهایی هسته‌ای تا آخر هفته آینده

میخائیل اولیانوف، نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین در مصاحبه با خبرگزاری روسی "ایتارتاس" گفته است: «در صورت پیشرفت مطلوب اوضاع، توافق نهایی بر سر احیای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) درباره برنامه هسته‌ای ایران ممکن است تا هفته آینده حاصل شود.»

پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان لشکری و کشوری روی میز دولت

سازمان‌های "امور اداری و استخدامی" و "برنامه و بودجه" در پیشنهادی مشترک، الگوی جدیدی از افزایش حقوق و مستمری کارمندان و بازنشستگان کشوری و لشکری را جهت بررسی و اتخاذ تصمیم به دولت ارایه کرده اند.

پوتین با این روش سلاح‌های پیشرفته غرب را تحقیر می‌کند

تهاجم منحصر به فرد پوتین نشان داد که جنگ مدرن در مقیاسی که قبلا دیده نشده بود چگونه به نظر می رسد - اما در حالی که غرب برای کمک سلاح می فرستد، یک کارشناس درباره استفاده بسیار متفاوت روسیه از فناوری هشدار داده است.

دلیل مهمی که چین را مجاب به تصرف تایوان می‌کند

به طور فزاینده ای به نظر می رسد که رئیس جمهور چین به ناسیونالیسم به عنوان جایگزینی برای رشد اقتصادی به عنوان منبع مشروعیت سیاسی روی می آورد. و وقتی نوبت به جلب حمایت مردمی در چین می‌رسد، هیچ چیز با ادعای حاکمیت سرزمین اصلی بر تایوان رقابت نمی‌کند.

پنالتی ذوب دیده نشد، اخراج اشتباه بود!

کارشناس داوری فوتبال گفت: بازیکن شماره ۶ پرسپولیس بازیکن ذوب‌آهن را در محوطه جریمه گرفت و باید در این صحنه داور یک پنالتی به سود ذوب‌آهن اعلام می‌کرد.

نخستین رئیس نظمیه ایران که بود؟

این کنت ایتالیایی جدا از حضور ۱۲ ساله اش در ایران به عنوان رئیس نظمیه و برای برقراری امنیتی نسبی درپایتخت یک کار بسیار ارزنده انجام داد،آن هم نگارش نخستین کتابچه قانون نظمیه ایران بود.

چه کسی اولین بار بستنی را به ایران آورد؟/ قیمت فالوده بستنی در دوره قاجار چقدر بود؟

همیشه با آغاز تابستان بازار بستنی و بستنی‌ فروشی‌ها هم داغ داغ می‌شود. حالا بماند که امسال با گران شدن ۲۵درصدی این خوشمزه خنک، بازار قیمت هم حسابی داغ و سوزان است. اما نخستین کسی که در تهران بستنی و فالوده درست کرده که بود و با چه وسیله‌ای این خوردنی خنک و خوشمزه را درست می‌کرد؟

تصویری از نبش قبر کریمخان زند توسط رضاخان

یکی از رفتارهای غیرانسانی آغامحمدخان، هنگامی که با همکاری حاج ابراهیم کلانتر، وزیر خائن خاندان زند، بر شیراز دست یافت، شکافتن قبر کریمخان زند، وکیل الرعایا و پادشاه خوشنام ایران و انتقال بقایای جسد وی به تهران و دفن آن‌ها در پله‌های کاخش بود؛ با این هدف که هر روز روی آن‌ها قدم بگذارد و کریمخان را تحقیر کند.

سوت اولین قطار چگونه به صدا درآمد؟/ تلاش‌های اولیه برای ساخت راه‌آهن در دوره قاجار

انگیزه و تلاش ایرانیان جهت ساخت راه‌آهن از زمان «ناصرالدین شاه قاجار» شکل گرفت. از این زمان بود که حکومت و صاحب نظران فقدان راه‌آهن را یکی از علل عقب ماندگی کشور تلقی می‌کردند و پیشرفت اقتصادی کشور را منوط به ایجاد آن می‌دانستند.

صفحه‌ها