ایران پژواک

گرمایش بی‌سابقه زمین و اثر آن در خاورمیانه/ جایگاه ایران در فهرست آلوده‌ترین کشورهای جهان کجاست؟

بنابر تکنیک‌های جدید اندازه‌گیری مقدار گرمایش زمین،‌ دمای سیاره‌مان از آستانه بحرانی تعیین‌شده در توافق پاریس (۱٫۵‌درجه سانتی‌گراد) عبور کرده و به نظر می‌رسد تا پایان این دهه از آستانه دیگری هم فراتر رود. اثرات منفی این گرمایش در خاورمیانه و ایران هم مشهود است.

طرفداران قهوه بخوانند

مسئول آموزش همگانی انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور با اشاره به خواص و تاثیر قهوه بر سلامت به موارد ممنوعیت مصرف آن اشاره کرد.

حقوق ورودی موبایل بالای ۶۰۰ دلار ۱۵ درصد تعیین شد

بر اساس مصوبه هیئت وزیران حقوق ورودی گوشی‌های همراه حقوق ورودی رویه تجاری واردات گوشی‌های تلفن همراه خارجی با قیمت بالای ۶۰۰ دلار ۱۵ درصد و برای سایر رویه‌ها به مأخذ دو برابر یعنی ۳۰ درصد تعیین شده است.

جزئیات جدید رسانه آمریکایی درباره مکالمه لو رفته افسران آلمانی

روزنامه آمریکایی گزارش داد فایل صوتی که اخیرا درباره برنامه‌های ارتش آلمان برای کمک به اوکراین برای حمله با موشک های دوربرد به پل کریمه افشا شد ممکن است باعث تشدید اختلاف میان برلین و متحدانش در ناتو شود.

اسامی ۸۰ نامزد اول انتخابات تهران به روایت خبرگزاری فارس

در حوزه انتخابیه تهران بیش از ۳۸۰۰ نامزد برای کسب ۳۰ کرسی در خانه ملت به رقابت پرداختند که تعداد آرا و درصد مشارکت ۸۱ نفر آن در این گزارش درج شده و از این تعداد سید محمود نبویان با اخذ ۴۲۶۹۸۰ بیشترین رای را کسب کرد و توانسته مشارکت ۳۵.۱۹ درصدی را به ثبت برساند، همچنین علی مطهری با کسب ۷۴۲۶۰ رای ، مشارکت ۶.۱۲ درصدی را رقم زده است.

کاهش پوسیدگی‌های دندانی با کنترل مصرف قند

بررسی‌ها بیانگر این است که تقریبا نیمی از جمعیت جهان به پوسیدگی دندان مبتلا هستند و این درحالیست که محدود کردن مصرف قندهای آزاد به کمتر از ۱۰ درصد کل انرژی دریافتی، میزان پوسیدگی دندان را به حداقل می‌رساند.

صفحه‌ها