کدخبر :291829 پرینت
13 اسفند 1402 - 15:04

تلاش بخش خصوصی برای ورود محصولات دانش‌بنیان ایران به بازار آفریقا و برزیل

مرکز نوآوری و شتاب‌دهی اتاق ایران در جلسات مشترکی با دولت و اتاق‌های مشترک آفریقا و برزیل، در تلاش برای ورود محصولات دانش‌بنیان ایران به بازار این دو کشور است.

متن خبر

به گزارش سیتنا، جلسه مشترک معاونت علمی ریاست جمهوری و اتاق مشترک ایران و آفریقا در مرکز نوآوری و شتاب‌دهی صادرات اتاق ایران برگزار شد.

در این جلسه مقرر شد با همکاری معاونت علمی و مرکز نوآوری و شتاب‌دهی و اتاق ایران و آفریقا و بازرگان‌های خبره این حوزه، راهکاری برای راه‌یابی محصولات دانش‌بنیان و فناور ایران به بازار بزرگ بیش از یک میلیارد نفری آفریقا فراهم شود.

[node:title]

همچنین در نشست دیگری میان معاون راهبری طرح‌های کلان و پیشران معاونت علمی ریاست جمهوری، دبیر اتاق مشترک ایران و برزیل و رئیس مرکز نوآوری و شتابدهی صادرات اتاق ایران، با در نظر گرفتن پتانسیل‌های موجود در برزیل برای صادرات محصولات دانش‌بنیان، چگونگی صادرات محصولات رقابت‌پذیر شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه‌های مختلف بررسی شد.

[node:title]

معرفی واحدها و محصولات نوآور و فناور، تلاش برای مدیریت صادرات و انعقاد قراردادهای بین‌المللی از محورهای اصلی این جلسه بود. چرا که محصولاتی که توسط شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور ایران تولید می‌شوند در بازارهای جهانی از کیفیت، قیمت و رقابت‌پذیری برخوردار هستند.

انتهای پیام

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

افزودن دیدگاه جدید

کپچا
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.