کد مطلب: 

268795
مدیرعامل مخابرات: تا پایان سال 1401 بسیاری از گره‌ها و مشکلات بخش شبکه ثابت حل می‌شود
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، گفت: اولویت‌ها در بخش ثابت را شناسایی کردیم و قول می‌دهیم تا پایان سال 1401 که گزارش اعلام می‌کنیم خیلی از این گره‌ها و مشکلات در بخش شبکه حل شده باشد.
مهندس مجید سلطانی

مهندس مجید سلطانی، در حاشیه مراسم افتتاح ۲۸۰۰ پروژه مخابراتی با سرمایه‌گذاری ۳۴ هزار میلیارد ریالی در کشور که به مناسبت روز جهانی مخابرات برگزار شد، در گفت‌وگو با خبرنگار سیتنا پیرامون عدم رضایت مردم و FCPها از کیفیت شبکه و زیرساخت‌های مخابراتی و همچنین اعتقاد شرکت مخابرات به افزایش تعرفه مخابرات برای بهبود شبکه، گفت: موضوع ارتقای کیفیت شبکه هیچ موقع منوط به تعرفه و مسائل حاشیه‌ای نمی‌شود. ما حداکثر تلاشمان را برای آنکه سرویس بهتر به دست مردم برسد انجام می‌دهیم و لایه‌های مختلف شبکه را ارتقا داده‌ایم.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، اظهار کرد: در بحث نقدینگی واقعا در فشار هستیم، برنامه‌ها کاملا مشخص است و می دانیم کجا گره داریم و چگونه باز می‌شود.

وی، افزود: برخی از موارد به هر صورتی منابع را تامین می‌کنیم تا مشکل به حداقل برسد اما برای رسیدن به وضعیت مطلوب و برای آنکه سرعت مطلوب در اختیار مشتریان ثابت، اعم از مشتریان مخابراتی و غیر مخابراتی قرار گیرد، سعی بر این است خدمات را با کیفیت مناسب ارائه دهیم اما همانطور که مستحضر هستید، این لایه‌های شبکه نیاز به نوسازی و بازسازی دارد و تجهیزات باید خریداری، نصب و راه اندازی شود تا به موقع به نیاز مردم پاسخگو باشیم.

سلطانی در ادامه به خبرنگار سیتنا، گفت: محدودیت‌های شرکت مخابرات مشخص است و به مردم اعلام کردیم و به دنبال بهبود شبکه هستیم، اما در بخش ثابت در موضوع اعتبارات و نقدینگی مشکل دارد و برای اینکه این بخش به نقطه مطلوب برسد نیاز به سرمایه گذاری چند ساله حداقل بین 50 تا 60 هزار میلیارد تومان داریم و آنچه که وزیر ارتباطات اعلام کردند که 80 درصد مشترکین به خطوط پرسرعت متصل شوند، نیاز به سرمایه گذاری زیادی دارد که در سال‌های قبل به دلایل مختلف نداشتیم که بخشی از آن به دلیل ثابت ماندن تعرفه ها بوده و بخشی به دلیل موارد مدیریتی که در حال حل آن هستیم.

 مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، اظهار کرد: در سال 1401 وضعیت شرکت مخابرات در بخش ثابت با توجه حمایت وزیر ارتباطات و مجموعه وزارت ارتباطات که از بخش ثابت انجام می‌دهند و در مجلس هم به آن توجه شده است، رویکری را می‌بینیم که در 12 سال گذشته شاهد آن نبودیم و تا این رویکرد نصب و راه اندازی شود و مردم استفاده کنند، زمان نیاز دارد، اولویت‌ها را شناسایی کردیم و قول می‌دهیم تا پایان سال 1401 که گزارش اعلام می‌کنیم خیلی از این گره‌ها و مشکلات در بخش شبکه حل شده باشد.

انتهای پیام

گفت و گو از زهرا طاهری

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
سیتنا 3
2022-05-16 14:04

افزودن دیدگاه جدید