کد مطلب: 

265642
مستندسازی فعالیت‌ها و دستاوردهای حوزه نوآوری و تجاری‌سازی فناوری
با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری توسعه حافظه سازمانی، مستندسازی فعالیت‌ها و دستاوردهای حوزه نوآوری و تجاری‌سازی فناوری منجر به ارتقاء سطح فعالیت‌ها و ایجاد بسترسازی لازم برای ارتقاء سطح کمی و کیفی اقدامات خواهد شد.
 فناوری

به گزارش سیتنا، حمایت از تجاری‌سازی فناوری برای توسعه اقتصاد دانش‌بنیان با هدف رفع نیازهای راهبردی کشور، از جمله اهدافی است که در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دنبال می شود.

این کار با اعطای تسهیلات به طرح‌های تجاری‌سازی شرکت‌ها و برنامه‌ریزی، شناسایی، تصویب، اجرا و پایش طرح‌های محصول محور، بر مبنای فناوری‌های راهبردی و اولویت‌دار کشور با همکاری بخش خصوصی و نهادهای مرتبط با حوزه‌های فناورانه اجرایی شده است که این تجربیات در قالب پنج گزارش مجلد؛ تهیه و منتشر خواهد شد.

با همین هدف، فرآیند مستندسازی، ارائه گزارش فعالیت‌ها و دستاوردهای حوزه تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، توسط سیدمحمدحسین بهشتی معاون نوآوری و تجاری‌سازی فناوری، ارائه شد.

بهشتی با اشاره به حوزه‌هایی که این مستندسازی‌ها در آنها اجرایی می‌شود، گفت: این کار در پنج حوزه حمایت از «توسعه زیست‌بوم نوآوری»، «توسعه نظام استانداردسازی محصولات دانش‌بنیان و فناورانه»، «تجاری‌سازی فناوری و توسعه کارآفرینی فناورانه»، «محصولات دانش‌بنیان با اصلاح تعرفه گمرکی محصولات مشابه وارداتی» و «شیوه‌نامه اجرایی صدور گواهی‌نامه انطباق، محصول و نشان دانش‌نماد ویژه محصولات دانش‌بنیان و فناورانه» انجام خواهد شد.

معاون نوآوری و تجاری‌سازی فناوری در ادامه به تشریح ساز و کارهای حاکم، تبیین روند فرآیند طراحی، تدوین، پایش و ارزیابی مستندسازی و ارائه دستاوردهای موجود برای ایجاد، تقویت و بهبود حافظه سازمانی پرداخت.

وی همچنین گفت: کل فرآیندهای مذکور، توسط همکاران معاونت نوآوری و تجاری‌سازی و با استفاده از ظرفیت‌های بالقوه آنها و بدون برون‌سپاری هیچ یک از فعالیت‌های این چرخه (از طراحی تا اجرا و پایش) انجام شده است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
کاربر
2022-01-26 13:00

افزودن دیدگاه جدید