کد مطلب: 

4888
به‌ازای هر ۷سیم‌کارت جدید یک نوزاد در خاورمیانه متولد می‌شود!
مطالعه جدید شرکت مخابراتی اریکسون نشان داد، در منطقه خاورمیانه ضریب نفوذ تلفن‌همراه نسبت به تعداد نوزادانی که متولد می‌‌شوند بیشتر است و بر این اساس می‌توان تعداد تولد سیم‌کارت‌های جدید در خاورمیانه را بیشتر از تولد نوزادان دانست.

به گزارش سیتنا به نقل از ایسنا، در گزارش جدید این مرکز که با عنوان Ericsson Mobility Report منتشر شد اعلام شده است که بین ماه‌های ژوئیه تا سپتامبر 2012 بیش 8 میلیون سیم‌کارت جدید در منطقه خاورمیانه مورد استفاده قرار گرفته است که در مقایسه با این رقم طی دوره زمانی یاد شده تنها 1/1 میلیون نوزاد در خاورمیانه متولد شده‌اند.
 

 
در این گزارش گفته شد که در مجموع طی فصل سوم سال جاری میلادی خاورمیانه 990 میلیون مشترک تلفن‌همراه داشته است که پیش‌بینی می‌شود تا سال 2018 میلادی 600 میلیون سیم‌کارت جدید به رقم یاد شده اضافه شود.
 
کارشناسان معتقدند که خاورمیانه از جمله مناطقی در جهان محسوب می‌شود که بیشترین ضریب نفوذ تلفن‌همراه را دارد در فصل سوم امسال ضریب نفوذ تلفن‌همراه در این منطقه به 103 درصد رسیده است. این در حالی است که در کشورهایی مانند چین و هند که بزرگترین بازار موبایلی جهان را در اختیار دارند ضریب نفوذ تلفن‌همراه به‌ترتیب 81 و 72 درصد گزارش شده است. همچنین گفته شده که ضریب نفوذ تلفن‌همراه در جهان نیز 91 درصد است.
 
در منطقه خاورمیانه بخش اعظم مشترکان تلفن‌همراه یعنی بیش از 80 درصد آن‌ها تحت شبکه مخابراتی GSM خدمات مورد نظر خود را دریافت می‌کرده‌اند. گفته می‌شود که در سال 2018 میلادی شبکه‌های مخابراتی GSM و WCDMA/HSPA به یک نسبت از بازار مخابراتی خاورمیانه سهم می‌برند و هر یک از آن‌ها صاحب 45 درصد این بازار هستند.
 
در انتهای این گزارش توضیح داده شده است که 40 درصد گوشی‌های فروخته شده در دنیا طی فصل سوم سال جاری میلادی را گوشی‌های هوشمند تشکیل دادند بین فصل سوم سال 2011 و فصل سوم سال 2012 میلادی ترافیک شبکه جهانی تلفن‌های همراه دو برابر شده است.
انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-12-15 18:58

افزودن دیدگاه جدید