کد مطلب: 

4289

در غرفه 18+ نمایشگاه چه گذشت؟

در غرفه 18+ نمایشگاه چه گذشت؟

برخی منابع اعلام کرده اند که یکی از این افراد، که دارای سابقه داشتن فیلم های مستهجن بوده و 200 تا فیلم در پرونده غیر اخلاقی و سوابق خود دارد، برای آن که دچار مشکل نشود تلاش می کرده که جو حاضر در نمایشگاه را متشنج جلوه دهد. چگونه ممکن است چنین فردی که تا این حد آسیب دیده، به دنبال حل مشکلات جامعه و مردم باشد؟! و سوال این است که چرا سعی می کرده که مسوولین مرکز رسانه های دیجیتال را تحریک کند؟

 

به گزارش سیتنا، به دنبال اقدام نیروی انتظامی تهران، در جمع آوری تجهیزات یکی از غرفه های نمایشگاه رسانه های دیجیتال، که با عنوان 18+ انیمیشن و فیلم هایی را با هدف مشاوره به خانواده ها و افراد بالای 18 سال در مقابله با مشکلات اخلاقی سایت های اینترنتی و محصولات دیجیتالی ارائه داده بود، برخی افراد حاضر در نمایشگاه، غرفه مربوطه و حراست این نمایشگاه، تلاش می کنند که از اقدام پلیس جلوگیری کنند و این موضوع منجر به برخورد پلیس می شود.

 

پلیس اموال و تجهیزات این غرفه را توقیف می کند تا در اختیار مقام قضایی قرار دهد اما در هنگام اقدام قانونی پلیس عده ای تلاش کرده اند که پلیس و مسوولان مرکز رسانه های دیجیتال را تحریک کنند تا مانع اقدام پلیس شوند.

 

متاسفانه برخی رسانه های داخلی و بیگانه، این موضوع را به صورت یک جنجال خبری و برخورد شدید شامل درگیری، شلیک گازاشک آور، دست بند زدن به معاون وزارت ارشاد و...  بازتاب داده اند. اما پیگیری خبرنگار بولتن نیوز، حکایت از آن دارد که این اقدام پلیس کاملا قانونی و با دستور مقام قضایی صورت گرفته است و خبر درگیری، بازداشت افراد، دست بند زدن و... از سوی پلیس تکذیب شده است.

به گفته یک مقام انتظامی قضایی، تنها به خاطر مقاومت چند نفر از افراد حاضر در نمایشگاه که مانع اقدام قانونی پلیس شدند، پلیس مجبور به برخورد قانونی شده و این برخورد، با استفاده از افشانه به قصد دفاع شخصی صورت گرفته که با خبرسازی پرتاب گاز اشک آور و آن هم در نمایشگاه عمومی و درگیری و بازداشت و... کاملا متفاوت است بلکه اصل برخورد واستفاده از افشانه تنها در برخورد با چند نفراز افراد غیر مسوولی  بوده که دخالت کرده اند و مانع اقدام قانونی پلیس شده اند و این اقدام جهت دفاع شخصی انجام شده نه جهت حمله و هجوم.

وی افزود: همکاری گسترده ای بین وزارت ارشاد، نیروی انتظامی و قوه قضاییه در موضوعات فرهنگی جامعه وجود دارد و جلسات و برنامه های مختلفی با همکاری این سه نهاد صورت می گیرد، اما پلیس در مسائل اماکن و نمایشگاه ها وظایفی دارد که باید به آن عمل کند. برگزاری نمایشگاه ها با مجوز نیروی انتظامی صورت می گیرد، اما گاهی تخلفاتی در نمایشگاه رسانه ها، کتاب، لوازم خانگی و.... رخ می دهد که باید با آنها برخورد شود.

ظاهرا، قبل از اقدام روز سه شنبه پلیس، جلسه ای با حضور یکی از معاونان وزارت ارشاد با پلیس انجام شده است اما عده ای تلاش کرده اند که مانع همکاری مرکز رسانه های دیجیتال و پلیس شوند و تلاش داشتند که آقای علیزاده معاون وزارت ارشاد را تحریک کنند.

برخی منابع اعلام کرده اند که یکی از این افراد، که دارای سابقه داشتن فیلم های مستهجن بوده و 200 تا فیلم در پرونده غیر اخلاقی و سوابق خود دارد، برای آن که دچار مشکل نشود تلاش می کرده که جو حاضر در نمایشگاه را متشنج جلوه دهد. چگونه ممکن است چنین فردی که تا این حد آسیب دیده، به دنبال حل مشکلات جامعه و مردم باشد؟! و سوال این است که چرا سعی می کرده که مسوولین مرکز رسانه های دیجیتال را تحریک کند؟

یکی از افراد که در زمان اقدام پلیس در نمایشگاه حاضر بوده به خبرنگار ما گفت: وقتی دستور قضایی وقانونی صادر می شود پلیس ملزم به اجرای قانون است و افراد نیز باید تمکین کنند اما اگر افراد تمکین نکنند پلیس مجبور به اعمال قانون و برخورد خواهد بود.

وی افزود: این فیلم ها برای آگاهی خانواده ها و مردم است اما شکل انتقال این فیلم ها و آموزش ها و هشدارها و توصیه ها به مردم باید تابع مقررات خاص خود باشد، مثلا اعلام شود که زنان در یک ساعت، آقایان در یک ساعت دیگر و همچنین سنین مختلف در ساعات مربوط به خود در نمایشگاه حاضر شوند. اما وقتی وارد غرفه شدیم مشاهده کردیم که چند مانیتور بزرگ موجود است و زن با حجاب و زن با پوشش متفاوت، و جوان مجرد بالای 18 سال و مرد و زن سن بالا و کم سن همه در کنار هم نشسته اند و این مفاهیم و فیلم ها را می بینند و می شنوند که با روح حاکم و مسائل عرفی در جامعه ما مطابقت ندارد.

در نتیجه طبیعی است که پلیس وظیفه دارد در چنین مواردی ورود پیدا کند و با مسائل غیر اخلاقی و حتی هشدارهایی که شکل مناسب ندارد، یا به شکل درستی انتقال داده نمی شود، برخورد کند.

اطلاعیه مرکز رسانه‌های دیجیتال درباره نمایشگاه رسانه‎های دیجیتال

همچنین مرکز رسانه های دیجیتال نیز در این زمینه با انتشار بیانیه خبری اعلام کرد: پیرو انتشار اخبار ناصحیح از وقایع اتفاق افتاده در ششمین نمایشگاه بین المللی رسانه‌های دیجیتال در رسانه‌های خبری، روابط عمومی مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال اطلاعیه‌ای به شرح زیر صادر کرد:
با توجه به حضور غیرمترقبه و بدون هماهنگی چند نفر از برادران نیروی انتظامی در یکی از غرفه های محتوایی ششمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال تهران و بروز و انتشار برخی اخبار نادرست و خلاف واقع از قبیل زخمی شدن یا دستگیری مشاور وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی در روز واقعه و یا استعفای رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال در اعتراض به اتفاقات حادث شده، ضمن تکذیب تمامی موارد فوق الذکر و درخواست جدی از رسانه‌های گروهی جهت دامن نزدن به ابعاد موضوع و به ویژه پرهیز از انتشار اخبار تایید نشده و جلوگیری از سواستفاده رسانه های بیگانه و دشمنان نظام مقدس جمهوری  اسلامی در شرایط حساس کنونی کشور به اطلاع می رساند، در صورت ضرورت اطلاع رسانی  فعالیت های مرکز و همچنین مسائل پیش آمده در ششمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال روابط عمومی مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال اقدام به اطلاع رسانی نموده و لذا بیان و انتشار هرگونه خبر با عناوینی چون " یک منبع آگاه " یا " یکی از مسئولین مرکز" مورد تایید این مرکز نبوده و تکذیب می شود. شایسته ذکر است رسیدگی به مسائل پیش آمده در نمایشگاه از سوی نهادهای متولی در دست پیگیری بوده و پس از جمع بندی بررسی های به عمل آمده ، نتایج آن به اطلاع افکار عمومی خواهد رسید.

منبع: بولتن نیوز

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-10-11 19:37

دیدگاه‌ها

تصویر ناشناس
پلیس نیویورک هم افشانه میزنه به ملت ولی برای پراکنده کردم نه برای دفاع شخصی!
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
درکجای دنیا استفاده از افشانه،دست بندوباطوم والبته کشیدن سلاح گرم از سوی پلیس وسیله دفاع شخصی تعبیر وتفسیر می شود. حکم دفاع شخصی در مورد شهروندان دربرابر تهدیدات صادق است واستفاده از این قبیل وسایل به مقابله پلیس با مجرم تعبیر می گردد در برابر مقاومت در برابر قانون - پس چرا می گوئیم دفاع شخصی؟مگر برخورد این نیروهای پلیس برخورد شخحصی بوده؟
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
افشانه؟؟؟!!! گاز اشک آور زده اند دیگه. شما دیگه اصل قضیه رو هم ماستمالی می کنید که!!!
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
خنده دار بيد
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
به این پیگیر واقع نگر محترم چند نکته را یاد آوری می کنم: 1. افشانه همان گاز اشک آور است. 2. مگر در نمایشگاه به این برادران زحمتکش حمله شده بود که برای دفاع از خودشان مجبور به استفاده از گاز آشکاور (افشانه) شود. 3. مگر بقیه بقیه خبرگزاریها گفته اند که در کل نمایشگاه گاز اشک آور زده اند، معمولا در محل درگیر از گاز اشک آور استفاده می کنند. 4. به این برادران زحمتکش و محترم بگویید که خودشان صبح بیایند و این برنامه را ببینند و همسران محترمشان بعد از ظهر، آیا این برادران از این برنامه استقبال می کنند؟ چه برسد به کسانی که وقتشان ارزش دارند. 5. بسته یک غرفه که نیاز به این همه بگیر و ببند ندارد، شما می توانید با هماهنگی بروید و بگویید که غرفه شما به فلان دلیل باید تعطیل شود.6. به نظر می رسد که خود برادران برای ارشاد نیاز به ارشاد و هدایت دارند تا یاد بگیرند که در یک مکان عمومی برای جلوگیر از سو استفاده های احتمال باید چه کار کنند و الا استفاده از گاز اشک آور و اسلحه و باتوم که هنر نیست. ضمن تشکر از این برادر پیگیر با کمی زحمت و فکر متوجه مطالب بالا خواهید شد.
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
فعلا اعلام کرده اند یکی از آقایون 200 تا فیلم مستهجن داشته ! فردا می گن یکی دیگه هم 200 گرم شیشه و کراک داشته ! بعدی هم که قاتل بوده و فراری :-) این اتهام ها نخ نما شده برادران ناجا ! در کل، در جریلن باشید که 1- غرفه مربوط به وزارت ارشاد بوده و ناجا طبق تفاهم نامه شورای تامین، اجازه ورود بدون نامه نگاری و موافقت شورای تامین استان رو نداشته ! 2- بدون حکم و یا حتی یک صفحه نامه وارد نمایشگاه شدند ! 3- سلیقه شخصی آقایون نباید به عنوان حکم قضایی تعبیر بشه ! 4- به همت نیروی مستقر در مصلی (سپاه و یگان حفاظت) برادران ناجا به علت دخالت بی دلیل 4 ساعت بازداشت بودن !! 5- به دستور و پادرمیانی آقای دکتر اخوان (رییس شورای عالی فضای مجازی) که در محل حاضر شده بودند، اجازه خروج به ناجای خودسر داده شد (این ربطی به اقتدار ناجا نداره !!) روی هم رفته ماجرا استخون لای زخمه ! نمیشه ادامه داد چون دشمن شاد میشه ... عیبی نداره ! ما هم خدایی داریم پشت پرده جواب خوبی به سردار سا.... و سرهنگ زن... خواهیم داد . با اقتدار و با قانون بدون حاشیه و داد و بیداد...
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03

افزودن دیدگاه جدید