کد مطلب: 

3672

راه اندازی چند موتور جستجوگر بومی در هفته‎ی دولت

راه اندازی چند موتور جستجوگر بومی در هفته‎ی دولت

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در ارتباط با موتور جستجوگر داخلی، این نیاز از حدود دو سه سال اخیر وجود داشت و این کار را شروع کرده ایم و در این میان مساله مهم برای ما ، تاکید بر بومی کردن است ونرم افزار آن در داخل نوشته شده باشد.

به گزارش سیتنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، "رضا تقی پور" افزود: چند سایت موتور جستجو بومی کار خود را جدی تر و با گستردگی بیشتری تا پیش از پایان سال جاری آغاز می‎کنند تا مخاطبان به دور از هر گونه اشکال و اختلالی با اعتماد و اطمینان بیشتری از این سایت های جستجوگر فارسی استفاده کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به لزوم ایجاد موتور جستجوی بومی در کشور اظهار داشت: دو سه گروه هم در داخل کار خود را از مدت ها پیش آغاز کرده و برخی نیز به نتیجه رسیده است. اینها همه در بخش غیر دولتی و بخش خصوصی انجام می شود.

تقی پور با بیان اینکه در هفته دولت یکی از این طرح ها افتتاح می شود، ابراز امیدواری کرد با حمایت بیشتری که صورت می گیرد قبل از پایان امسال بتوانند مخاطبان بیشتری را جذب کنند.

وی در ادامه گفت: چند ایمیل داخلی در بخش خصوصی طراحی شده که فهرست آنها نیز مشخص شده است و چند سایت موتور جستجو هم کار خود را جدی تر و با گستردگی بیشتری تا پیش از پایان سال جاری آغاز می کنند تا مخاطبان به دور از هر گونه اشکال و اختلالی با اعتماد و اطمینان بیشتری از این سایت های جستجوگر فارسی استفاده کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین درباره موتور جستجوی گوگل نیز اظهار داشت: برای برخی از کاربردها که نیاز به امنیت بیشتری دارد با توجه به اینکه گوگل مراجعه ای به ما نداشته که بتوانند این ملزومات را در اختیار کشور بگذارند، محدودیت هایی ایجاد شده تا ما بتوانیم ارتباطاتی را که از این طریق مردم می توانند داشته باشند، امن کنیم و برای برخی از کاربردها محدود شده است.البته با آنها مکاتباتی در این خصوص داشته ایم اما هنوز پاسخی دریافت نکرده‎ایم.

انتهای پیام

http://citna.ir/node/3672

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-08-25 14:48

افزودن دیدگاه جدید