کد مطلب: 

3489
شاتل: مخابرات با عملکرد فراقانونی به دنبال انحصارگرایی است
شاتل: مخابرات با عملکرد فراقانونی به دنبال انحصارگرایی است

مدیران شرکت شاتل به عنوان بزرگترین شرکت اینترنتی در کشور، معتقدند: رقابت نابرابر مخابرات با بخش خصوصی مخصوصا ارائه دهندگان اینترنت پرسرعت و ایجاد مشکل برای آنان در لایه‎ی انتقال شهری، از یک سو باعث بروز مشکلات عدیده‎ برای این شرکت‎ها و از سوی دیگر افزایش قیمت تمام شده‎ی اینترنت ارائه شده به کاربران شده است.

 

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (سیتنا)، "احمد نخجوانی" مدیرعامل شرکت شاتل که به مناسبت روز خبرنگار در نشست خبری با حضور اصحاب رسانه سخن می‎گفت، با معرفی خدمات شاتل به عنوان بزرگترین شرکت اینترنتی در کشور به ارائه‎ی اینترنت پرسرعت ADSL2+، خدمات VOIP، تهیه و نصب تجهیزات شبکهی تجمیع و ارائه‎ی سرویس IPTV به مشترکان این شرکت اشاره کرد.

 

وی ادامه داد: علاوه بر پروانه‎ی PAP، در 27 استان پروانه‎ی ISPداریم و به ارائه‎ی سرویس مشغولیم. همچنین تعداد 350 هزار کاربر اینترنت پرسرعت در سطح کشور را تحت پوشش قرار داده‎ایم  و به عنوان بزرگترین مصرف کننده‎ی پهنای باند کشور به ارائه‎ی خدمات می‎پردازیم.

 

در ادامه "محمد حسن شانه ساز زاده" رئیس هیات مدیرهی شاتل اضافه کرد: پس از طرح شکایات مشتریان در خصوص پهنای باند اختصاص یافته به آنها با مشکلاتی در زمینه‎ی تهدیدهای امنیتی مواجه شدیم که برای حل این مشکل، ضمن توافق با کسپراسکای با امضای قرارداد با این شرکت، با پشتیبانی سیستم بیلینگ و شارژینگ ماهیانه مشکلات مشتریان را به حداقل ممکن کاهش دادیم.

 

وی ادامه داد: ارائه‎ی سرویس IPTVدر مرحله‎ی پایلوت است و به حدود یک هزار مشترک در منطقه‎ی 2 تهران سرویس ارائه می‎دهیم که در این مرحله هزینه‎ای از مشترکان دریافت نمی‎شود؛ چراکه با عبور از این مرحله‎ی آزمایشی و با نظرسنجی از مشترکان به دنبال آن هستیم که به مشتریان بهترین سرویس را ارائه دهیم.

 

وی تاکید کرد: در حال حاضر در زمینه‎ی پهنای باند مشکلی نداریم. مشکل اصلی در بحث انتقال است؛ چراکهلایهی انتقال داخل شهری در انحصار شرکت مخابرات است و این شرکت به دنبال رقابت با بخش خصوصی است که در این راستا مشکلات عدیده‎ای را برای شرکت‎های خصوصی فراهم کرده است.

 

وی افزود: شرکت مخابرات با ورود در بازار اینترنت، طبیعی است که به عنوان رقیب دنبال سود بیشتر باشد ولی سازمان های نظارتی نباید اجازه دهند شرکتی فراتر از قانون عمل کند؛ چرا که مخابرات به دنبال انحصارگرایی در این حوزه است.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: برای حل این مشکلات باید رگولاتوری پیش قدم شود و مشکلات شرکتهای خصوصی با مخابرات را حل و فصل کند.

انتهای پیام

در این رابطه؛

گزارش تصویری نشست خبری مدیران "شاتل" به مناسبت روز خبرنگار

http://citna.ir

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-08-07 09:36

افزودن دیدگاه جدید