کد مطلب: 

3467
کنترل وسایل برقی خانه با اینترنت!
کنترل وسایل برقی خانه با اینترنت!
کنترل چراغ‌های خانه با اینترنت احتمالا خیلی دور از ذهن نیست چرا که گروهی از محققان آلمانی دست به ساخت یک پریز برق زده‌اند که از پروتکل اینترنتی جدید IPv6 پشتیبانی می‌کند.

به گزارش سیتنا به نقل از ایسنا، این پریزهای جدید موسوم به پریز هوشمند بی‌سیم که توسط محققان موسسه فرانهوفر ساخته شده‌اند، می‌توانند انقلابی در شیوه خاموش و روشن کردن وسایل برقی در خانه‌ها ایجاد کنند.

 

این پریزهای بی‌سیم بخشی از سیستم خودکاری خانه HexaBus در پروژه mySmartGrid هستند که از یو‌اس‌بی متصل به روترهای سازگار استفاده و به عنوان درگاه پریز به اینترنت عمل می‌کنند.

 

این پریزها علاوه بر تسهیل شیوه زندگی به بهینه‌سازی مصرف انرژی نیز کمک می‌کنند. در صورتی که در زمان خروج از خانه چراغها روشن مانده باشند، می‌توان آنها را توسط گوشی هوشمند خاموش کرد. این هوشمندسازی لوازم خانگی می‌تواند سرانه مصرف انرژی برق را به شکل چشمگیری کاهش دهد.

 

این پریزها می‌توانند از ارتباط IPv6 از مسافت تا 30 متر استفاده کنند. سازندگان این فناوری قصد دارند این مورد را با استفاده از این پریزها به عنوان انتقال‌دهنده ارتقا بخشند. روتر می‌تواند به نزدیکترین پریز علامت بفرستد که پریز آنرا به سمت مقصد نهایی هدایت می‌کند.

 

در زمینه تامین امنیت اینترنتی نیز، تمام داده‌های ارسال شده توسط این پریزها توسط سیستم رمزگذاری پیشرفته AES-128 رمزگذاری شده‌اند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-08-05 19:05

افزودن دیدگاه جدید