کد مطلب: 

256040
توضیح دادستان کل کشور در مورد احتمال فیلترینگ کلاب هاوس و رفع فیلتر یوتیوب
دادستان کل کشور پیرامون احتمال فیلترینگ کلاب هاوس و رفع فیلتر یوتیوب توضیح داد.
توضیح دادستان کل کشور در مورد احتمال فیلترینگ کلاب هاوس و رفع فیلتر یوتیوب

به گزارش سیتنا، ایسنا نوشت: حجت الاسلام محمدجعفر منتظری در آیین معارفه دادستان نظامی استان تهران در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا رفع فیلتر یوتیوب برای برخی از افراد مانند دانشجویان و خبرنگاران را تایید می‌کنید یا خیر؟ گفت: بحث فیلترینگ و رفع فیلترینگ برای دستگاه‌ها را در کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه تصویب کرده‌ایم. البته این موضوع را چندین ماه است که تصویب کرده‌ایم، دستگاه‌ها حسب مورد هر کدام باید نیازهای خودشان را اعلام کنند تا بعد از اینکه نیازشان به کارگروه رسید در دبیرخانه کارهای لازم انجام شود.

دادستان کل کشور افزود: بنابراین ما این آمادگی را داشتیم، پیگیری هم کردیم، پیرو هم به وزارت خانه‌ها و دستگاه‌های مربوطه زدیم تا کار انجام شود، مقدماتش فراهم شده است اما دستگاه‌ها مقداری در انجام کار تاخیر دارند.

برنا هم نوشت: احتمالا منظور دادستان کل کشور از تاخیر دستگاهها، ارسال لیست اساتید، دانشجویان، خبرنگاران، شرکتهای استارت‌آپی و سایر گروههایی هستند که رفع فیلتر برای آنها رخ خواهد داد. این اقدام که البته کمک شایانی در رفع محدودیتهای فضای مجازی است، با اعتراض برخی افراد هم مواجه شده که آن را مصداق تبعیض می‌دانند.

حجت الاسلام منتظری در پاسخ به این سوال که آیا فیلتر "کلاب هاوس" در دستور کار قرار دارد یا خیر؟ گفت: هنوز راجع به این مساله تصمیم گیری نشده است.

انتهای پیام

 

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 4.5 (2 رای)
سیتنا 1
2021-04-06 12:29

افزودن دیدگاه جدید