کد مطلب: 

245609
نخستین خودروی برقی جهان با توان پیمایش ۴۰۰ مایل!
شرکت تسلا موتورز مدعی شده است خودروی تسلا مدل اس نخستین خودروی برقی جهان است که توان پیمایش ۴۰۰ مایل را داراست.
نخستین خودروی برقی جهان با توان پیمایش ۴۰۰ مایل!

به گزارش سیتنا، شرکت تسلا موتورز که در سالهای اخیر به شدت محبوبیت قابل توجهی در میان طرفداران خودروهای دوستدار محیط زیست در مشتریان بازارهای جهانی خودرو پیدا کرده است، به تازگی اعلام کرده که خودروی برقی تسلا مدل اس ۲۰۲۰ (Tesla model S) نسخه Long Range Plus نخستین خودروی تمام الکتریکی در جهان خواهد بود که قادر خواهد بود مسافتی به طول ۴۰۰ مایل را با استانداردهای آژانس حفاظت از محیط زیست در آمریکا بپیماید.

تسلاموتورز با انتشار بیانیه ای مطبوعاتی به تازگی عنوان کرده است که این مدل خودرو نسبت به نسخه تسلا مدل اس ۲۰۱۹، حدود ۲۰ درصد توان پیمایشی بالاتری را در اختیار راننده و سرنشینان خودرو قرار می‌دهد.

قیمت پایه تسلا مدل اس از ۸۱ هزار و ۱۹۰ دلار شروع می شود و طبق گزارش های پیشین EPA، این خودرو همچنین می‌تواند مسافتی به طول ۳۷۳ مایل را با هر بار شارژ کامل طی کند. همچنین این خودروی تمام الکتریکی، لوکس و قدرتمند به یک باتری لیتیوم یونی ۱۰۰ کیلووات ساعتی نیز مجهز شده است که با یک شارژر ۲۴۰ ولتی در عرض ۱۲ ساعت به طور کامل شارژ می شود.

ایلان ماسک، موسس و مدیرعامل تسلاموتورز پیشتر با انتشار پستی در صفحه کاربری خود در فضای مجازی از اعداد و ارقام نادرست منتشر شده از سوی آژانس حمایت از محیط زیست آمریکا (EPA) سخن گفته و انتقاد کرده بود.

تسلاموتورز یکی از شرکت‌های خودروسازی نوظهوری است که در چند سال اخیر با معرفی و عرضه خودروهای تمام برقی و الکتریکی قدرتمند با توان پیمایش مسافت‌های طولانی و ظرفیت بالای باتری توانسته است نظر و توجه خیل عظیمی از مشتریان را در سراسر جهان به خود جلب کند و سهم قابل توجهی را از بازارهای جهانی به خود اختصاص دهد.

خودروهای برقی که در سال‌های اخیر تحت‌تاثیر تشدید نگرانی‌های جهانی در خصوص میزان آلودگی هوا، تخریب محیط زیست و کمبود یا افزایش قیمت سوخت به شدت از سوی شرکت‌های خودروسازی، تکنولوژی و همچنین مشتریان مورد توجه و استقبال قرار گرفته‌اند، دولت‌های متعددی در جهان نیز تصمیم گرفته‌اند که با ارائه طرح‌های تشویقی به شرکت‌های تولیدکننده این محصولات و همچنین شهروندان خود، تولید و خرید و فروش وسایل نقلیه پاک و دوستدار محیط زیست را به میزان قابل توجهی افزایش دهند.

بدین ترتیب شرکت‌های خودروسازی بزرگی تصمیم گرفته‌اند که تغییر رویکرد داده و به سمت و سوی ساخت و طراحی خودروهای برقی و الکتریکی و هیبریدی بپردازند تا در سال‌های آینده، مشتریان خودرو بیشتر به خرید این محصولات روی بیاورند.

از جمله برجسته‌ترین شرکت‌های خودروسازی که به تولید و توسعه خودروهای تمام برقی با کیفیت، لوکس و قدرتمند پرداخته است، می‌توان به شرکت آمریکایی تسلاموتورز اشاره کرد که توانسته است با توسعه مدل خودروهای برقی تسلا ۳، تسلا ایکس و تسلا اس به خوبی توسط مشتریان و علاقمندان مورد توجه و استقبال قرار بگیرد و سهم قابل توجهی از بازارهای جهانی را به خود اختصاص دهد. از بزرگترین بازارهای فروش خودروهای برقی علی‌الخصوص تسلا می‌توان به کشورهای اروپایی و منطقه اسکاندیناوی، ایالات متحده آمریکا، کانادا و چین اشاره کرد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 1
2020-06-17 21:02

افزودن دیدگاه جدید