کد مطلب: 

11787
همکاری مخفیانه یاهو و گوگل با سازمان‌های جاسوسی امریکا
همکاری مخفیانه یاهو و گوگل با سازمان‌های جاسوسی امریکا

یک مقام امنیتی سابق کاخ سفید فاش کرده است که شرکت های بزرگ اینترنتی از جمله گوگل و و یاهو در اقدامی غیر قانونی، اطلاعات کاربران خود را در اختیار سازمان‌های اطلاعاتی امریکا قرار می دهند.

 

به گزارش سیتنا، پایگاه خبری شبکه پرس تی وی گزارش داد: ریچارد فالکنرات،  معاون سابق مشاور امنیت داخلی امریکا در گفت و گو با شبکه تلویزیونی بلومبرگ گفت که « دولت امریکا دسترسی بسیار گسترده‌ای به اطلاعات محرمانه» کاربران اینترنتی دارد.

 

فاکنرات افزود، افشاگری‌های ادوارد اسنودن، افشاگر امریکایی روشن می‌کند که قدرت دولت امریکا برای دسترسی به اطلاعات شرکت‌های اینترتی ، مخابراتی و رایانه‌ای تا چه اندازه گسترده است.

این مقام سابق کاخ سفید خاطر نشان کرد ، چنین شرکت‌هایی از جمله گوگل، اپل و توئیتر شرکت‌هایی عمدتا مستقر در امریکا هستند که از نظر تاریخی روابط  بسیار نزدیکی با دولت امریکا داشته‌اند.»

 

وی افزود: « امریکا  به نوعی اطلاعات درباره همه افراد دسترسی دارد که در موقع لزوم از آن استفاده می‌کند.»
 
فالکنرات خاطر نشان کرد، فناوری اطلاعات (IT) و سرورهای کامپیوتری در سال‌های اخیر به قدری پیشرفت کرده که از حد تصور سیاست‌مداران امریکایی فراتر رفته است.

 

وی افزود، اسناد محرمانه‌ای که اخیرا فاش شده انشان می‌دهد که دولت امریکا و سازمان‌های اطلاعاتی به طور گسترده به داده‌های رمز دار و ارتباطات مردم از طریق شرکت‌هایی که خدمات نامه‌های الکترونیکی را ارایه می دهند، دسترسی دارند.

 

فالکنرات یادآور شد، آژانس امنیت ملی امریکا (NSA) به یکی از بزرگترین شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنتی  ۱۰ میلیون دلار داده است تا در ازای آن پیام‌های رمز گشوده شده  خود را در اختیار این آژانس قرار دهد.

 

فالکنرات افزود، کاربرانی که از  خدمات الکترونیکی رمز دار این شرکت ها استفاده می‌کنند، احساس ناامنی دارند چون شرکت‌هایی که این خدمات را می‌دهند با سازمان‌های اطلاعاتی امریکا همکاری می‌کنند.

 

این مقام اسبق کاخ سفید افزود، مقام‌های رسمی در کشورهای خارجی از این  موضوع نگرانند که همکاری‌شان با شرکت‌های امریکایی به قیمت امنیت ملی خود آن‌ها تمام شود.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-12-26 15:20

افزودن دیدگاه جدید