کد مطلب: 

10488

افزایش ظرفیت اینترنت تا چهارم آذر

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در برنامه 100 روزه خود از شرکت ارتباطات زیرساخت خواست پهنای باند اینترنت بین الملل را تا 40 گیگابایت و اینترنت داخلی را تا 30 گیگابایت بر ثانیه افزایش دهد و 1500 کیلومتر فیبرنوری در کشور راه اندازی کند.

 

به گزارش سیتنا به نقل از مهر، در پی تدوین برنامه های 100 روزه رئیس دولت برای بهبود امور در حوزه های اساسی کشور، محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز برنامه 100 روزه ای برای شرکتها و سازمانهای تابعه و زیرمجموعه این وزارتخانه تدوین کرد که با احتساب آغاز بازه زمانی 100 روزه از 24 مرداد این پروژه ها باید تا 4 آذرماه امسال اجرایی شود.

 

محمدرضا فرنقی زاد رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفتگو با خبرنگار مهر به تشریح، برنامه های مدنظر برای شرکت ارتباطات زیرساخت طی 100 روز پرداخت و اظهار داشت: در راستای توسعه زیرساختهای ارتباطی کشور و براساس دستور وزیر ارتباطات، شرکت زیرساخت موظف به افزایش پهنای باند اینترنت بین الملل تا سقف 40 گیگابایت و پهنای باند اینترنت داخلی تا سقف 30 گیگابایت بر ثانیه شده است.

 

وی ادامه داد: از این رو و براساس اعلام پیشرفت این دستور از سوی شرکت ارتباطات زیرساخت، هم اکنون تجهیزات اجرای این پروژه نصب و امور اولیه انجام آن صورت گرفته و پالایش پهنای باند مورد نظر نیز عملیاتی شده و تمامی مقدمات برای انجام این دستور وزیر تا روز چهارم آذرماه فراهم است.

 

فرنقی زاد با اشاره به راه اندازی مرکز عملیات امنیت - SOC - در شرکت ارتباطات زیرساخت به عنوان یکی دیگر از برنامه های 100 روزه این بخش گفت: در این زمینه نیز مقدمات کار فراهم شده، تجهیزات سایت مرکزی نصب و به تدریج در استانها نیز این تجهیزات در حال نصب است که بزودی طی مراسمی از سوی شرکت ارتباطات زیرساخت این مرکز به صورت رسمی به بهره برداری رسیده و کار خود را آغاز خواهد کرد.

 

این مقام مسئول در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از اجرای طرح سیگنال رسانی صداو سیما در فاز مراکز استانی به عنوان یکی دیگر از برنامه های مدنظر وزیر ارتباطات نام برد و گفت: این پروژه با همکاری سازمان صدا وسیما و با هدف استفاده بهینه و ارتقاء کیفیت در انتقال صدا و تصویر، مراحل نهایی خود را می گذراند و براساس اعلام شرکت ارتباطات زیرساخت در مهلت زمانی مدنظر اجرا خواهد شد.

 

وی در همین حال از اجرای 1500 کیلومتر فیبرنوری توسط شرکت ارتباطات زیرساخت به عنوان یکی دیگر از وظایف این شرکت برای تحقق برنامه 100 روزه توسعه زیرساختهای ارتباطی خبر داد و گفت: این تکلیف هم اکنون به صورت 100 درصد اجرایی شده و 1500 کیلومتر فیبرنوری زیربار رفته است.

 

بر اساس آخرین اخبار منتشر شده ظرفیت پهنای باند اینترنت بین الملل حدود 72 گیگابایت بر ثانیه است که با اجرای این برنامه به بیش از 100 گیگابایت بر ثانیه خواهد رسید و حدود 60 درصد به پهنای باند اینترنت کشور اضافه می‌شود.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-11-04 10:37

دیدگاه‌ها

تصویر ناشناس
گفتیو منم باورم شد!ظرفیت کی؟ ظرفیت کجا؟؟اصلن مگه ما اینترنتم داریم؟؟لابد میخاد سرعت خونه خودشو زیاد کنه که بچش توی برنامه زنده سه نکنه!اینا همش حرفه اگه بخوان افزایش بدند که از جایی دیگه از سرتو تهش میزنن.اصلن مگه افزایش سرعت دست وزیره؟!اگه دست وزیره پس چرا وزیرهای قبلی این کارو انجام ندادن ؟که حالا این اقا منت سر مردم بزاره و بگه اره داریم سرعتو افزایش میدیم!نه عزیز من باورم نمیشه سرعت برای امثال من زیاد بشه.شما جلوی اینترنت ملی رو بگیری هنره افزایش نخاستیم
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03

افزودن دیدگاه جدید