کد مطلب: 

254394
درخواست هند از توئیتر برای حذف ۱۱۷۸ حساب کاربری
به گفته دو منبع آگاه در وزارت فناوری هند، دولت این کشور از توئیتر خواسته ۱۱۷۸ حساب کاربری را مسدود کند.
درخواست هند از توئیتر برای حذف ۱۱۷۸ حساب کاربری

به گزارش سیتنا، مهر به نقل از رویترز، نوشت: دولت هند از توئیتر خواسته ۱۱۷۸ حساب کاربری را به دلیل انتشار محتوای تحریک آمیز و اخبار جعلی مسدود کند که از سوی پاکستان پشتیبانی می‌شوند یا با جنبش جدایی طلبان سیک همدردی می‌کنند.

سازمان‌های امنیتی هند اعلام کرده‌اند برخی از حساب‌های کاربری مذکور از خارج کشور هدایت می‌شوند. بسیاری از این حساب‌های کاربری اخبار جعلی و محتوای تحریک آمیزی تولید و منتشر می‌کنند که به اعتراضات ادامه دار کشاورزان در هند مربوط است.

اکنون ماه‌ها است که ده‌ها هزار تن از کشاورزان هندی در حومه دهلی نو اقامت کرده‌اند و خواهان لغو قوانین جدید کشاورزی در این کشور هستند.

دولت هند در ۴ فوریه (۱۶ بهمن) این دستور را برای توئیتر صادر کرده است. البته رد یا اجرای دستور هند توسط شبکه اجتماعی مذکور تأیید نشده است.

این شرکت در بیانیه خود نوشته است: اگر محتوا خلاف قوانین توئیتر باشد باید از سرویس ما حذف شود. اگر مشخص شود محتوا در یک منطقه خاص غیر قانونی است اما برخلاف قوانین شبکه اجتماعی نیست، ممکن است دسترسی به آن به طور محلی مسدود شود.

همچنین توئیتر اعلام کرده به دقت درخواست‌های قانونی برای محدود کردن آزادی بیان را بررسی می‌کند. این در حالی است که در اوایل ماه جاری میلادی توئیتر از اجرای درخواست دولت هند برای مسدود کردن بیش از ۲۵۰ حساب کاربری و پست سر باز زد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 3
2021-02-08 15:18

افزودن دیدگاه جدید