کد مطلب: 

178061
درخواست واعظی از نمایندگان مجلس:
قانون را برای نظارت بیشتر دولت بر مخابرات اصلاح کنید
وزیر ارتباطات در واکنش به این سوال یک نماینده مجلس که چرا دولت نظارتی بر کیفیت ارتباطات و فعالیت های شرکت مخابرات ایران ندارد از مجلس خواست قانون را برای نظارت بیشتر دولت بر مخابرات اصلاح کند.
قانون را برای نظارت بیشتر دولت بر مخابرات اصلاح کنید

به گزارش خبرگزاری تسنیم، چالش های بین وزارت ارتباطات و شرکت مخابرات ایران که از روی کار آمدن دولت یازدهم به نوعی رنگ و روی بیشتری به خود گرفت و در دو مرحله زمانی با موضوعات مختلف نظیر تعرفه های ارتباطی و نحوه مدیریت شرکت مخابرات مطرح شد این بار وارد فاز جدیدی شده است.

در حالی که معاون وزیر ارتباطات اواخر سال گذشته اعلام کرد این شرکت بسیار ارزان واگذار شده و ارزش واقعی آن 120 هزار میلیارد تومان است روز گذشته بار دیگر بیانیه کنسرسیوم توسعه اعتماد مبین در ارتباط با این اظهارات از زبان رئیس هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران مبنی بر این که حاضر هستیم سهام مدیریتی این شرکت را به یک سوم قیمت مطرح شده از سوی معاون وزیر هم بفروشیم مطرح شد.

حال با گذشت یک روز از این اظهارات چالشی و وعده رئیس هیئت مدیره مخابرات ایران برای آگهی کردن فروش سهام مدیریتی این شرکت طی هفته آینده،‌ وزیر ارتباطات که برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان مجلس به بهارستان رفته بود در این باره واکنش نشان داد.

محمود واعظی در پاسخ به سوال قاضی پور نماینده مجلس مبنی بر این که چرا هیچ نظارتی بر کیفیت ارتباطات و فعالیت های شرکت مخابرات ایران و همراه اول از سوی دولت به صورت جدی انجام نمی شود گفت: زمانی که شرکتی را بر اساس سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی واگذار کنیم تنها می توانیم بر آن نظارت داشته باشیم.

وی افزود: وقتی هیئت مدیره ای خود می تواند تصمیم گیر باشد و سهام 40 درصدی دولت نیز در مخابرات هیچ تاثیری در تصمیم گیری های آن شرکت ندارد باید شما نمایندگان مجلس قانون را اصلاح کنید تا اجازه بیشتری به دولت برای نظارت بر این شرکت داده شود.

وزیر ارتباطات عنوان کرد وقتی شرکتی واگذار شد عملا اقدامات و فعالیت های بعدی باید از طریق تفاهم پیش رود اما در حال حاضر هر وقت که نظارت را بیشتر می کنیم ممکن است بگویند نگاه خطی به این شرکت شده است.

او در پایان گفت: البته همچنان می دانم که اپراتورهای ارتباطی سیاسی نیستند و چرا گفته می شود نگاه خطی به آن ها شده است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2015-06-16 16:32

افزودن دیدگاه جدید