کد مطلب: 

714

وزیر ارتباطات از افزایش سرعت اینترنت خانگی خبر داد

وزیر ارتباطات از افزایش سرعت اینترنت خانگی خبر داد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: افزایش سرعت اینترنت خانگی با فراهم سازی امکانات فنی مناطق مختلف کشور میسر می‌شود.

 

به گزارش سیتنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، "رضا تقی پور" اظهار داشت: در هر منطقه‌ای امکانات فنی آماده باشد، بر روی شبکه‌ی ملی اطلاعات با پهنای باند زیاد، ارتباطات اینترنتی کاربران خانگی را با سرعت بالا برقرار خواهیم کرد.

 

رضا تقی پور گفت: به منظور افزایش سرعت اینترنت کاربران خانگی به محض این که در هر استان و منطقه‌ای امکان فنی آن فراهم شود، اقدام خواهیم کرد.

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفت‌وگوی اختصاصی با پایگاه اطلاع رسانی دولت درباره‌ی انتقاداتی که در خصوص افزایش نیافتن سرعت اینترنت خانگی مطرح می‌شود، اظهار داشت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قرار است سرعت اینترنت در بخش‌های مختلف به مرور زمان افزایش یابد، به طور مثال شبکه‌های مدارس و علمی را به شبکه‌ی ملی اطلاعات منتقل می‌کنیم که به همین نسبت پهنای باند آنها زیادتر خواهد شد.

 

وی افزود: برای کاربران خانگی هم به محض این که در هر استان و منطقه ای این امکان فنی فراهم شود، برای افزایش سرعت اینترنت اقدام خواهیم کرد.

 

به گزارش سیتنا (CITNA.IR)، تقی پور به تکلیف وزارت ارتباطات در برنامه پنجم توسعه اشاره و خاطر نشان کرد: بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مکلف است نسبت به توسعه شبکه ملی اطلاعات امن و پایدار با پهنای باند مناسب اقدام و با استفاده از توان و ظرفیت بخش غیر دولتی، امکان دسترسی گسترده و پر سرعت را برای کلیه کاربران این شبکه فراهم کند.

 

وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات افزود: البته تکلیف ما این است که تا پایان برنامه پنجم توسعه این امکانات را فراهم کنیم و در حال حاضر نیز تنها هفت ماه از برنامه پنجم را پشت سر گذاشته ایم و تا پایان برنامه این شبکه باید کامل شود.

 

تقی پور گفت: اما امیدواریم طی سه سال اول برنامه پنجم این اقدام را انجام دهیم البته به این معنی نیست که تا آن موقع صبر می کنیم بلکه درهر منطقه ای امکانات فنی آماده باشد ما این کار را انجام می دهیم و بروی شبکه ملی اطلاعات با پهنای باند زیاد این ارتباطات اینترنتی را برقرار خواهیم کرد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2011-11-07 08:22

افزودن دیدگاه جدید