کد مطلب: 

6002

تولیدکنندگان گوشی، تلفن‎همراه ضد جاسوسی می‎سازند+ تصویر

تولیدکنندگان گوشی، تلفن‎همراه ضد جاسوسی می‎سازند+ تصویر

در پی پس‌لرزه‎ی فعالیت هکرها و جاسوسان مخابراتی به هیات دولت آلمان، دست‌اندرکاران بلندپایه دولتی در این کشور تلفن‌های همراه "امن" دریافت می‌کنند. در همین حال کارشناسان در حال کار بر روی دو مدل از سامسونگ و بلک‌بری هستند.

به گزارش سرویس بین الملل سیتنا به نقل از دویچه وله، به گفته یک کارشناس مخابراتی در آلمان، تا کنون اگر تلفن همراهی "امن" می‌شد، دیگر هوشمند نبود. سیاستمداران آلمانی پیش از این همواره به دو دستگاه تلفن همراه نیاز داشتند؛ یکی برای صحبت‌کردن و دیگری برای نامه‌نگاری‌های دیجیتال.

حال شرکت امنیت مخابراتی "سکیواِسمارت" آلمان برای نخستین بار موفق به تولید سامانه‌ای شده که در آن می‌توان با یک دستگاه و بدون نگرانی از جاسوسی مجازی هم مکالمه کرد و هم تبادل داده.

 

سخنگوی سکیواسمارت این خبر را روز یکشنبه (۳ مارس‌/ ۱۳ اسفند) در آستانه گشایش نمایشگاه "سبیت" (CeBIT) به خبرگزاری آلمان داده است.

 

"سبیت" بزرگ‌ترین میعادگاه فعالان عرصه فناوری اطلاعات در جهان است که هر سال در آلمان برگزار می‌شود. این نمایشگاه از پنجم تا نهم ماه مارس (۱۵ تا ۱۹ اسفند) سال جاری (۲۰۱۳) در شهر هانوفر بر پا خواهد بود.

به گفته سخنگوی سکیواسمارت، راه‌حلی که کارشناسان این شرکت برای مکالمه و تبادل اطلاعات امن پیدا کرده‌اند در دنیا بی‌نظیر است و در کشورهای دیگر نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

سامسونگ گلکسی و بلک‌بری در خدمت ارتباط امن

به گزارش سیتنا citna.ir، کارشناسان سکیواسمارت و یک شرکت مخابراتی دیگر حدود ۱۰ هزار دستگاه امن هم در اختیار مقامات قرار خواهند داد.

شرکت مخابراتی از دستگاه‌های سامسونگ گلکسی "اس۲" و "اس۳" برای ارائه خدمات استفاده خواهد کرد. سکیواسمارت هم به سراغ مدل "زد۱۰" ساخت شرکت کانادایی بلک‌بری رفته است.

کاربر گوشی‌های جدید بلک‌بری این امکان را دارد که بین دو حالت "خصوصی" و "کاری" انتخاب کند. اگر این کاربر به‌عنوان مثال بخواهد در حالت خصوصی یک قرار ملاقات را در تقویم موبایل خود ذخیره کند، اما در همان روز و ساعت ملاقات کاری دیگری را ذخیره کرده باشد، تلفن کاربر را از این موضوع با خبر می‌کند اما جزئیات بیشتری در مورد ملاقات کاری نشان نمی‌دهد.

کاربر با نرم‌افزار جدید همچنین می‌تواند مسیر انتقال داده‌های خود را هم انتخاب کند. پیش از این ایمیل‌های ارسال‌شده توسط گوشی‌های بلک‌بری همواره از سرورهای خارج از آلمان می‌گذشتند. این موضوع نگرانی‌های امنیتی‌ای را به وجود آورده بود.

بلک‌بری با وجود فعالیت درازمدت در عرصه تولید تلفن‌های همراه، مدتی است که سهم خود را در بازارهای جهانی تا حد زیادی از دست داده است. سفارش جدید دولت آلمان می‌تواند مهر تأییدی بر کیفیت محصولات این شرکت باشد. به نوشته‌ی نشریه آلمانی "Wirtschaftswoche" گوشی‌های امن بلک‌بری حدود ۲ هزار و ۵۰۰ یورو قیمت خواهند داشت.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-03-04 14:06

افزودن دیدگاه جدید