کد مطلب: 

5847

نخستین دیتاسنتر استانی در خوزستان به بهره‎برداری می‎رسد

دوشنبه هفته جاری، نخستین دیتا سنتر استانی کشور با سرمایه گذاری حدود 40 میلیارد ریال از سوی سازمان فناوری اطلاعات ایران در خوزستان به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش سیتنا به نقل از روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات ایران، مهندس علی حکیم جوادی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: امروزه، اطلاعات، نه تنها بعنوان یکی از منابع و دارایی های اصلی سازمانها شناخته می شود، بلکه در حکم وسیله و ابزاری برای مدیریت موثر سایر منابع و دارایی های سازمان نیز محسوب می شود.

وی با بیان این مطلب که  فناوری اطلاعات  به عنوان ابزاری که زمینه ساز انتقال، جابجایی، بکارگیری و مدیریت موثر اطلاعات در کشورها بر عهده دارد شناخته می شود افزود: بر همین اساس، سازمان فناوری اطلاعات ایران، اقدامات لازم به منظور ایجاد مراکز داده در کلیه استان های کشور را آغاز کرده است.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه با اجرایی شدن این پروژه ها، شبکه گسترده ای با هدف ارایه سرویس به ذینفعان شبکه به صورت رایانش ابری پیاده سازی خواهد شد تصریح کرد: با توجه به قانون برنامه پنجم توسعه کشور، به منظور بسط خدمات دولت الکترونیک ،  وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مکلف است نسبت به ایجاد و توسعه شبکه ملی اطلاعات و مراکز داده داخلی امن و پایدار با پهنای باند مناسب اقدام کند.

وی ادامه داد: در این زمینه، سازمان فناوری اطلاعات ایران به منظور فراهم آوردن شرایط لازم برای ذخیره و نگهداری اطلاعات در راستای ارایه خدمات برخط و الکترونیکی و توسعه متوازن استان های کشور در حوزه ICT، ایجاد مراکز داده استانی در سطح کشور را در دستور کار خود قرار داده است.

وی خاطر نشان کرد: تا کنون و با تلاش های صورت گرفته، عملیات اجرایی مراکز مذکور در 18 استان کشور بر اساس زمان بندی پیش بینی شده در حال انجام است.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در خصوص ویژگی های این مراکز داده گفت: کلیه مراحل طراحی و نصب و راه اندازی تجهیزات در این مراکز توسط کارشناسان داخلی انجام می شود و امنیت فیزیکی و الکترونیکی در آن ها از سطح بالایی برخوردار بوده و از فناوری های بومی نیز استفاده شده است.

وی تاکید کرد: در همین زمینه، نخستین مرکز داده استانی کشور 30 بهمن ماه جاری در استان خوزستان به بهره برداری خواهد رسید.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-02-22 20:51

افزودن دیدگاه جدید