کد مطلب: 

5784

ادعای ضرر و زیان ترکسل پای وزارت ارتباطات را به وین کشاند!

ادعای ضرر و زیان ترکسل پای وزارت ارتباطات را به وین کشاند!

در پی شکایت ترکسل از ایران و اپراتور ام‌تی‌ان آفریقای جنوبی بر سر مزایده ایرانسل، هم‌اکنون نماینده‌ای از وزارت ارتباطات برای پاسخ‌گویی به این موضوعات راهی وین شده است.

به گزارش سیتنا به نقل از فارس، در سال 2004 شرکت «ام‌.تی‌.ان»، توانست در رقابت با شرکت ترکسل برنده شود و 49 درصد از سهام نخستین اپراتور خصوصی تلفن همراه ایران را در اختیار بگیرد.

در این باره، شرکت ترکسل اعلام کرده به دلیل خسارتی که اقدامات «ام‌.تی‌.ان» به شرکت ترکسل و سهامدارانش وارد آورده، شکایتی را تسلیم دادگاه نموده و خواهان دریافت دست کم چهار میلیارد و دویست میلیون دلار غرامت شده است.

ترکسل بزرگ‌ترین اپراتور تلفن همراه ترکیه اظهار داشته که گروه ام‌تی‌ان قانون بین‌المللی مرتبط با رشوه خواری و تجارت را نقض کرده است و برای برنده شدن در مناقصه رشوه داده است.

اما چندی بعد گروه ام‌تی‌ان ادعاهای ترکسل مبنی بر دخیل بودن در انجام اقدامات ناشایست برای در اختیار گرفتن بخشی از سهام ایرانسل را رد کرده و رییس این شرکت اعلام کرده که اقدام ام‌تی‌ان به از دست رفتن امتیاز ترکسل در ایران منجر نشده بلکه این امر، کوتاهی خود شرکت ترکسل بوده که نتوانسته از عهده مقررات قانونی و تجاری دولت ایران برآید و موجب آن شده که از فرایند اعطای امتیاز خارج شود.

در نتیجه، هرگونه ادعایی مبنی بر شکست ترکسل در برنده شدن در این مناقصه به دلیل اقدامات نابجای ام تی ان، بی اساس است.

شنیده‌ها حاکی است اکنون یکی از نمایندگان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای پاسخ‌گویی به این شکایت راهی وین شده است.
انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-02-18 10:53

افزودن دیدگاه جدید