کد مطلب: 

5590
بررسی راه اندازی اینترنت بی سیم مجانی در سراسر آمریکا

دولت آمریکا طرحی را برای راه اندازی اینترنت بی سیم گسترده و قوی در سراسر این کشور بررسی می کند.
به گزارش سیتنا به نقل از عصر ایران، روزنامه واشنگتن پست نوشت: دولت فدرال آمریکا می خواهد شبکه های اینترنت بی سیم (وای فای) عظیمی را در سراسر این کشور راه اندازی کند؛ شبکه ای که بسیار قوی و با پوشش گسترده باشد تا مصرف کنندگان اینترنت بتوانند از آن برای مکالمات تلفنی و ورود به اینترنت بدون پرداخت هزینه های موبایل ماهانه استفاده کنند.
این روزنامه اضافه کرد: پیشنهاد ارائه شده از سوی کمیته فدرال ارتباطات، صنایع مخابراتی آمریکا را به لرزه درآورد. هزینه اجرای این طرح 178 میلیارد دلار پیش بینی شده است. همچنین فعالیت های گسترده ای برای اقناع تصمیم گیران برای بررسی این پیشنهاد آغاز شده است.
البته طرف های زیادی هم در مخالفت با این پیشنهاد، صف آرایی کرده اند که می توان به شرکت های بزرگی چون گوگل، مایکروسافت و دیگر شرکت های فعال در بخش فناوری اشاره کرد.
حامیان این پروژه می گویند که خدمات وای فای مجانی برای همه، ابتکارات و تجهیزات جدیدی را به وجود خواهد آورد که می تواند برای اکثر آمریکایی ها و به ویژه فقرا سودمند باشند.
براساس این گزارش، این امواج وای فای نسبت به اینترنت وای فای فعلی که در منازل و ادارات استفاده می شود، بسیار قوی تر است. این اینترنت جدید می تواند از دیوارهای ضخیم بتن عبور کند و در مناطق جنگی و کوهستانی نیز دریافت شود.
امواج این اینترنت همچنین در همه مناطق شهری و بسیاری از مناطق روستایی و کم توسعه قابل دسترسی است.
امواج وای فای جدید همچنین باعث می شود خودروهای بدون راننده بتوانند با دیگر خودروها در فاصله یک مایلی ارتباط برقرار کنند یا اینکه این امکان فراهم می شود که بتوان با دستگاه نظارت بر قلب مریض از بیمارستانی با بیمارستان دیگر تماس برقرار کرد.
در صورت موافقت کمیته مخابرات فدرال، راه اندازی این شبکه های مجانی وای فای، چند سال آینده طول خواهد کشید.
انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-02-05 18:02

افزودن دیدگاه جدید