کد مطلب: 

5453
آنتن دهی تالیا در مناطق روستایی تا پایان امسال
آنتن دهی تالیا در مناطق روستایی تا پایان امسال

مدیرعامل تالیا با بیان راه حل‌ تجاری این شرکت برای بازگشت به بازار سیم‌کارت، گفت: 93 درصد از شبکه احیا شده؛ قرار است تالیا تا پایان سال در مناطق روستایی آنتن‌ دهد و تا خرداد 92 پوشش 75 درصدی در کشور داشته باشد.

 

به گزارش سیتنا، اولین اپراتور سیم‌کارت اعتباری تلفن همراه ایران در سال 1383 آغاز به کار کرد و با عرضه سیم‌کارت اعتباری در وانفسای دوران گرانی سیم‌کارت و داغی بازار سیاه‌ موبایل با استقبال مردم روبه‌رو شد.

 

این استقبال به دلایل متعددی رفته رفته رو به رو نزول رفت تا آن‌جا که در سال پیش تعداد مشترکان فعال تالیا به زیر 500 هزار نفر رسید. اما از ابتدای امسال تغییراتی در این شرکت رخ داده است. مالکیت تالیا به شرکت گسترش ارتباطات تالیا منتقل شده و امیدها و نویدها از توسعه و احیاء آن حکایت دارد.

 

در رابطه با موضوع احیاء دوباره تالیا و بازگشت این شرکت به جمع بازیگران بازار تلفن همراه گفت‌وگویی با فرامرز نژاد دادگر مدیر عامل جدید شرکت تالیا انجام‌ داده‌ایم. وی در این مصاحبه راه‌‌حل تجاری جدید تالیا برای موفقیت را یکپارچه شدن تالیا با GSM روستایی و ارائه خدمت به مشاغل و حرف خاص عنوان کرد.

 

*مجتمع مخابراتی رفسنجان از تالیا خارج شد

فارس: از آغاز به کار تالیا در سال 83 این شرکت مدت زمانی بسیار کمرنگ بوده است، اکنون تالیا با چه شرایطی دوباره احیاء شده است ؟

فرامرز نژاد دادگر در پاسخ به این سوال اظهار داشت: اوایل سال 1391 مجتمع مخابراتی رفسنجان به عنوان اولین عامل اجرایی تالیا سهم خود را به کنسرسیومی متشکل از سهامداران شرکت توسعه ارتباطات تابا و شرکت مبین نت واگذارکرد و عامل اجرایی جدید شرکت گسترش ارتباطات تالیا شد و البته صاحب عمده  تالیا شرکت مخابرات ایران است.

مدیر عامل شرکت تالیا افزود: همچنین طبق مصوبه هیأت مدیره شرکت مخابرات ایران از زمان امضای الحاقیه با مخابرات، 10 سال اجرای پروژه تالیا تمدید می‌شود و مالکیت این شرکت از آن مخابرات است.

وی خاطر نشان کرد: در واقع تالیا، سی و دومین شرکت مخابراتی در مجموعه مخابرات ایران محسوب می‌شود.

 

*تالیا با GSM روستایی یکپارچه می‌شود

فارس: در واقع ، تالیا تولّدی دوباره یافته است  فعالیت هایی که در راستا صورت گرفته چیست ؟

نژاد دادگر گفت: تالیا زمانی که آغاز به کار کرد ( سال 1383 ) نه رقیبی داشت و نه شرایطی که بخواهد در بازار رقابت جدی داشته باشد. اما در بازار کنونی بازارگردان‌های قویی هستند که تالیا باید برای ورود به این بازار با آنها روبه رو شود.

مدیر عامل شرکت تالیا افزود: ما از مدیر عامل مخابرات ایران خواستیم که وجه تمایزی بین تالیا با سایر اپراتورهای بازار در نظر بگیرد، تا بتواند ضامن موفقیت تالیا شود.

وی ادامه داد: با امتیازی که مخابرات برای بهره برداری از GSM روستایی به تالیا داده است این شبکه با تالیا یکپارچه می‌شود.

 

*تالیا تا پایان سال در مناطق روستایی آنتن‌ می‌دهد

نژاد دادگر افزود: براین اساس تالیا با هدف خدمت رسانی به مناطق محروم و روستایی بخشی از فعالیت خود را در این مناطق متمرکز کرده است که با اتمام این یکپارچه سازی تا 15 اسفند 1391، تالیا می‌تواند تا پایان امسال در مناطق روستایی و محروم خدمات عرضه کند.

مدیر عامل شرکت تالیا تصریح کرد: از سوی دیگر "شرکت گسترش ارتباطات تالیا " در نظر دارد با سایر اپراتورهای موجود در بازار تفاوتی داشته باشد. براین اساس می‌خواهد به صنایع و مشاغل خاص، خدمات خاص ارایه کند.

وی ادامه داد: هدف دیگری که تالیا دنبال می‌کند تلاش برای مذاکره با متولی پروژه سلامت کشور و متمرکز روی این پروژه است. در واقع تالیا به دنبال مشترکان خاص است. می‌خواهد با مشترکان خود ارتباط نزدیک داشته باشد و نیاز آنان را تأمین کند.

 

*در 6 ماه گذشته 93 درصد شبکه تالیا احیا شد

فارس: تالیا برای رسیدن به این اهداف خود زیرساخت لازم را دارد ؟

نژاد دادگر در پاسخ به این سوال اظهار داشت: بله اما در بخش فنی و فناوری شرایط چندان خوب نیست. اما کوشش می‌کنیم با کمک نیروهای خلاق و کارشناسان خبره داخلی، بتوانیم این بخش را فعال سازیم.

مدیر عامل شرکت تالیا تصریح کرد: در 6 ماه گذشته بیش از 93 درصد از شبکه تالیا بدون استفاده از قطعات خارجی، احیا و به روز شده است و اکنون برای عرضه خدمات در وضع مطلوب قرار داریم .

 

*فیضی عضو جدید هیات مدیره تالیا

فارس: تالیا نیروی انسانی که بتواند شرکت را به اهداف‌ جدیدش برساند، دارد؟

نژاد دادگر گفت: ساختار تالیا از نظر نیروی انسانی متشکل از نیروهای شرکت‌های همکار است. اما در زمینه خدمات مهندسی همانند سایر اپراتورهای بازار است.

مدیر عامل شرکت تالیا یادآور شد: همچنین تغییراتی در هیات مدیره شرکت گسترش ارتباطات تالیا صورت گرفته است و مهندس فیضی به جمع اعضای هیات مدیره این شرکت پیوسته است.

 

*همکاری و رقیب توام همراه اول و تالیا

فارس: همکاری تالیا با همکار و رقیب‌اش همراه اول چگونه خواهد بود؟

نژاد دادگر اظهار داشت: مالکیت اپراتور همراه اول و تالیا هر دو از آن شرکت مخابرات ایران است. بنابراین بهتر است که هر دو اپراتور مشارکت تجاری در بازار داشته باشیم.

 

*کمک تجهیزاتی همراه اول به تالیا؛ کمک پوششی نمی‌گیریم

فارس: آیا تالیا از همراه اول کمک می‌گیرد؟

نژاد دادگر اظهار داشت: در زمینه تجهیزات، تالیا از همراه اول کمک گرفته و امیدواریم این همکاری همچنان ادامه داشته باشد.

وی ادامه داد: در زمینه پوشش شبکه به دلیل ترافیک سنگین شبکه همراه اول اگر چه همکاری های قابل توجهی دارد اما عملاً نمی‌تواند کمک شایانی از نظر پوشش به تالیا داشته باشد.

 

*پوشش در تمام استان‌ها به جز دو استان؛ پوشش 75 درصدی تا خرداد 92

فارس: امروز پوشش شبکه تالیا در چه حد است؟

مدیر عامل شرکت تالیا تصریح کرد: در حال حاضر در تمام استان‌های کشور به جزء خراسان شمالی و جنوبی پوشش صددرصد داریم و برنامه مهندسی مجدد شبکه GSM روستایی نیز در حال اجراست و تا خرداد ماه سال 1392 در کل کشور به 75 درصد پوشش جغرافیایی خواهیم رسید.

 

*تالیا تا 1.5 سال آینده به سوددهی می‌رسد/ واگذاری 700 هزار سیم‌کارت

فارس: تعداد مشترکان فعال تالیا چقدر است ؟

نژاد دادگر اظهار داشت: در حـال حاضر تالیا در حال سرمایه‌گذاری مجدد است و تا یک سال و نیم آینده به سوددهی خواهد رسید.

وی تاکید کرد: براین اساس تالیا تاکنون 700 هزار سیم‌کارت واگذار کرده است و تا 6 میلیون ظرفیت مجوز داریم .

مدیر عامل شرکت تالیا افزود: مدیریت تالیا بر این است که بسته خدمات خود را به مشترکان خود عرضه کند در واقع مشترک قیمتی را بابت استفاده از خدمات تالیا می‌پردازد که سیمکارت هم جزئی از آن است.

 

*زمانی تبلیغات را شروع خواهیم کرد که بتوانیم خدمت ارایه کنیم

فارس: بنابراین دوباره شاهد تبلیغات دوباره تالیا خواهیم بود؟

نژاد دادگر گفت: مدیریت جدید تالیا معتقد است آنچنان که خبر و اطلاع‌رسانی می‌تواند بر افکار عمومی تأثیرگذار باشد، تبلیغات نمی‌تواند. براین اساس با توجه به حمایتی که رییس هیأت مدیره شرکت مخابرات ایران دکتر سید هاشمی، از تالیا داشته است تبلیغات را زمانی شروع خواهیم کرد که بتوانیم خدمات را به مشترکان ارایه کنیم.

به گزارش فارس در نهایت شرکت مخابرات از تالیا به عنوان سی و دومین شرکت از مجموعه شرکت‌های مخابرات ایران انتظار دارد سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته در این شرکت تبدیل به ارایه خدمات بهینه به مشترکان و سرانجام سودآوری برای مخابرات شود.

انتهای پیام 

www.citna.ir

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-01-27 09:19

افزودن دیدگاه جدید