کد مطلب: 

543

احمدی مقدم: برای جمع آوری ماهواره‌ از راپل، جرثقیل و نردبان استفاده می‌کنیم

احمدی مقدم: برای جمع آوری ماهواره‌ از راپل، جرثقیل و نردبان استفاده می‌کنیم

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران درباره اثراث مثبت طرح جمع آوری ماهواره‌ها، گفت: جمع‌آوری ماهواره‌ها ۱۶ درصد استفاده از آن‌را در سطح کشور کاهش داد.

 

به گزارش سیتنا، اسماعیل احمدی مقدم در گفت‌و‌گو با خانه ملت، ضمن بیان این خبر، ادامه داد: قانون باید اجرا شود و البته قانون جهات مختلف دارد که بُعد سلبی آن حداقلی و بُعد ایجابی آن حداکثری است.

 

فرمانده نیروی انتظامی که در نشست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی شرکت کرده بود، افزود: متأسفانه دستگاه‌هایی که باید روی بُعد ایجابی اجرای قانون کار کنند کمتر به این امر توجه دارند وبه نوعی می‌توان گفت آن‌ها در انجام وظایف خود عقب مانده‌اند.

 

وی با بیان اینکه اجرای بخش سلبی قانون برعهده نیروی انتظامی است، ادامه داد: مطابق قانون، وظیفه نیروی انتظامی این است تا در مکان‌هایی که تجهیزات ماهواره مشهود باشد یا هنگامی که وسایل و تجهیزات ماهواره‌ای کشف شود، به ضبط آلات جرم و معرفی مجرم به دستگاه قضایی اقدام کند.

 

احمدی مقدم تصریح کرد: نیروی انتظامی تاکنون با آن تجهیزات ماهواره‌ای که مشهود بوده، برخورد کرده و موارد غیر مشهود در حوزه ورود ابتدایی پلیس نیست و اگر گزارشی برسد و قاضی دستور دهد نیروی انتظامی آن را پیگیری می‌کنند.

 

وی با تأکید بر اینکه «نیروی انتظامی می‌تواند بدون حکم قضایی با تجهیزات ماهواره‌ای مشهود برخورد کند»، ادامه داد: البته اگر صاحب خانه به تذکرات بی‌توجهی نشان دهد یا در خانه نباشد، پلیس برای جمع آوری وسایل ماهواره‌ای از راپل، جرثقیل، راه‌پله یا نردبان استفاده می‌کند.

 

فرمانده نیروی انتظامی درباره ادامه طرح جمع‌آوری ماهواره، گفت: این مهم نیست و نیروی انتظامی نیز علاقه زیادی به استفاده از این روش‌ها ندارد، ولی بالاخره همه باید متوجه شوند که اجرای قانون جدی است.

 

وی درباره اثراث مثبت طرح جمع آوری ماهواره‌ها، افزود: سنجشی که در سه ماه گذشته در سطح کشور انجام شد نشان داد بهره‌برداری از تجهیزات ماهواره‌ای حدود ۱۶ درصد کاهش یافته که البته در شهرستان‌ها اجرای قانون راحت‌تر است و مردم بهتر تمکین می‌کنند اما در تهران به سبب وجود آپارتمان‌ها، برج‌های مرتفع و زندگی مشترک  برقراری قانون  کمی سخت‌تر است ،‌اما اقدامات پلیس نشان داد که اگر می‌توان موفق عمل کرد.

 

فرمانده نیروی انتظامی تأکید کرد: ‌ قانون باید اجرا شود و نیروی انتظامی اجرای بُعد سلبی آن را دنبال می‌کند مگر اینکه قانون تغییر و این وظیفه از عهده پلیس ساقط شود.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2011-10-17 15:45

دیدگاه‌ها

تصویر ناشناس
مرسی خبر خوبی بود
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03

افزودن دیدگاه جدید