کد مطلب: 

294532

وزیر ارتباطات: پروژه ارتباطات ثابت مبتنی بر فیبرنوری باید 10 سال پیش در کشور شروع می شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد که پروژه ارتباطات ثابت مبتنی بر فیبرنوری باید 10 سال پیش در کشور شروع می شد و با یک تاخیر قابل توجه در این دولت سیزدهم آغاز شده است.
وزیر ارتباطات: پروژه ارتباطات ثابت مبتنی بر فیبرنوری باید 10 سال پیش در کشور شروع می شد

به گزارش سیتنا، عیسی زارع پور در پایان برنامه سفر خود به استان قم به نمایندگی از هیات دولت به بخش خلجستان سفر کرد.

وزیر ارتباطات در جلسه شورای اداری بخشداری خلجستان، با بیان اینکه بنای دولت سیزدهم از ابتدا این بوده که با کار شبانه روزی تلاش کند عقب ماندگی ها را جبران کند، گفت: در دوره گذشته کارهای اساسی زمین مانده بود که از جمله آن، توسعه شبکه ارتباطات ثابت مبتنی بر فیبر نوری بوده است.

وی با تاکید بر اینکه دنیا از حدود پانزده سال پیش به سمت ارتباطات ثابت مبتنی بر فیبرنوری حرکت کرده است افزود: فناوری سیم مسی دیگر منسوخ شده است و این فناوری دیگر پاسخگوی نیازهای ارتباطی نیست و کشورهای مختلف از پانزده سال پیش به این سمت حرکت کرده بودند.

وی افزود: این کار باید ده سال پیش شروع می شد و با یک تاخیر قابل توجه الان در این دولت آغاز شده است؛ زارع پور ادامه داد: ما افتخار می کنیم امروز مردم بخش خلجستان با فاصله 80 کیلومتری از مرکز استان به همان فناوری دست پیدا کرده اند که در مرکز استان وجود دارد و سرویس هایی با سرعت تا هزار مگابیت در اختیارشان قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه در سایر حوزه ها نیز اتفاقات خوب و قابل توجه ای رخ داده است، افزود: از جمله در صنعت فضایی که در دو سال و نیم گذشته از دولت سیزدهم معادل سه دولت گذشته شاهد رویداد فضایی بوده ایم و با 12 پرتاب رکورد پرتاب های کشور شکسته شده است.

وزیر ارتباطات با تاکید بر اینکه مسیر پیشرفت کشور ادامه پیدا خواهد کرد، توضیح داد: البته به این معنا نیست که کشور مشکل و مسئله ندارد. کشور ما کشور پهناوری است و ممکن است مشکلاتی وجود داشته باشد اما با همدلی و همراهی می توانیم این مشکلات را نیز حل کنیم و ایران اسلامی را بر قله های پیشرفت ببینیم.

زارع پور با اشاره به درخواست های مطرح شده در این جلسه گفت: موارد مطرح شده در این جلسه از جمله تامین آب مورد نیاز منطقه را حتما در جلسات هیات دولت پیگیری خواهیم کرد.

وزیر ارتباطات پیش از شرکت در جلسه شورای اداری بخشداری خلجستان به نمایندگی از دولت از پروژه جاده نیمه کاره باغیک به دستجرد، مجتمع در حال احداث تولید گیاهان دارویی و پروژه نهضت ملی مسکن دستجرد بازدید کرد.

در ادامه زارع پور با حضور در هنرستان خلجستان و یک کافی نت به طور رسمی اینترنت مبتنی بر فیبرنوری منازل و کسب و کارها را با انجام تست سرعت افتتاح کرد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2024-05-12 13:16

افزودن دیدگاه جدید