کد مطلب: 

5280
مشترکان تلفن همراه در مرز ۷ میلیارد نفر

تعداد کل مشترکان تلفن همراه تا پایان سال ۲۰۱۳ از مرز ۷ میلیارد نفر می گذرد و علت عمده این مساله استقبال از آن در کشورهای در حال توسعه است.

به گزارش سیتنابه نقل از وی تری، یافته های موسسه تحقیقاتی Pyramid Research نشان می دهد که روند رشد فناوری های همراه با سرعت بالایی ادامه دارد و ضریب نفوذ تلفن همراه در جهان در دسامبر سال ۲۰۱۳ از مرز ۱۰۰ درصد خواهد گذشت.

بخش عمده این رشد مربوط به کشورهای در حال توسعه است. در ۱۰ سال آینده آفریقا و خاورمیانه از نظر رشد نفوذ تلفن همراه بهترین وضعیت را خواهند داشت و آسیا، آمریکای لاتین و اروپای شرقی و مرکزی هم در رتبه های بعدی هستند.

فارس گزارش داد که درآمد حاصل از ارائه خدمات همراه در کشورهای در حال توسعه در سال ۲۰۱۳ از مرز ۷۲۰ میلیارد دلار خواهد گذشت.

همچنین تا سال ۲۰۲۲ منطقه خاورمیانه و آفریقا میزبان عده زیادی از مشترکان تلفن همراه خواهد بود که تعداد آنها از تعداد کل مشترکان همراه در کشورهای توسعه یافته بیشتر است. از جمله اپراتورهایی که در خاورمیانه و آفریقا از این وضعیت درآمدهای سرشاری را به جیب می زنند، می توان به اپراتورهای ام تی ان و اتصالات و همین طور وودافون و فرنس تله کام اشاره کرد.

در سال ۲۰۱۳ استفاده از فناوری نسل چهارم تلفن همراه موسوم به LTE نیز اوج می گیرد و ترکیب امکانات آن با شبکه های وای – فای دسترسی به خدمات دیتا، ویدیو و صوت با سرعت بسیار بالا را تسهیل می کند.  
انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-01-16 11:10

افزودن دیدگاه جدید