کد مطلب: 

5083

حرکت به سمت رایانش ابری برای اپراتورها اجتناب ناپذیر است

حرکت به سمت رایانش ابری برای اپراتورها اجتناب ناپذیر است

مدیرعامل شرکت مخابرات استان اصفهان، گفت: حرکت به سمت رایانش ابری برای اپراتورها و سرویس دهندگان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور امری اجتناب ناپذیر است.

به گزارش گروه دریافت خبر سیتنا، حسین کشایی در هجدهمین نمایشگاه کامپیوتر و اتوماسیون (اتوکام) در اصفهان، افزود: آینده صنعت فناوری اطلاعات متعلق به رایانش ابری است زیرا علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها ، چابکی در کسب و کار را به همراه دارد.

وی با اشاره به اینکه نوآوری و کاهش شکاف فناوری اطلاعات از دیگر مزیتهای رایانش ابری است، اظهار داشت: در این زمینه در کشور نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر کم کاری شده است به طوریکه فقط در بخش خصوصی و شرکت مخابرات ایران درباره آن به صورت مطالعاتی و تا حد کمی اجرایی کار کرده اند. اما در دنیا به مدت دو سال است که از رایانش ابری بعنوان سرویس استفاده می شود.

وی با بیان اینکه لازم است از هم اکنون برای فردا برنامه داشته باشیم گفت: ما باید این فناوری های روز را در چنین مکانهایی مانند نمایشگاه کامپیوتر اصفهان معرفی کنیم.

 

وی با طرح پیشنهاد تشکیل کمیته رایانش ابری در استان اصفهان بیان داشت: همانطور که اصفهان در بسیاری از موارد در کشور پیشتاز بوده باید توجه سایر استانها را نیز به این موضوع جلب کند.

 

مدیر عامل شرکت مخابرات استان اصفهان افزود: اعضای این کمیته می توانند از سازمان ذیربط مانند تنظیم مقررات، اپراتورها و شرکتهای سرویس دهنده باشند.

مهندس کشایی اظهار داشت: علاقه مندی مردم به استفاده از اینترنت پهن باند و شبکه های اجتماعی زمینه خوبی را برای ارایه این فناوری فراهم می کند.

 

وی تصریح کرد: ۵۰۰ میلیون کاربر به مدت ۲۰ ساعت در هفته به فضای مجازی متصل شده و از سرویس‎های ان استفاده می کنند.

 

وی ادامه داد: بر اساس گزارش سیسکو، ترافیک رایانش ابری از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۵ به ۱۰ برابر افزایش خواهد یافت و ۸۶ درصد نرم افزارهای آینده بر اساس این فناوری خواهند بود.

 

وی با اشاره به اینکه درآمدهای حاصل از این فناوری نیز افزایش زیادی خواهد یافت گفت: حتی مشترکین سنتی صوت به آسانی امکان دریافت سرویس از طریق اپراتورها را خواهند داشت.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-01-01 13:44

افزودن دیدگاه جدید