کد مطلب: 

5060

دیوان محاسبات: تصرف در امور مالی پژوهشگاه ICT نیازمند مصوبه‎ی رسمی است

 در پی نامه لاریجانی به احمدی‌نژاد برای لغو مصوبه شورای عالی اداری در الحاق پژوهشگاه ICT به مرکز فضای مجازی، دیوان محاسبات در نامه‌ای‌ به ذی‌حساب موسسه تصرف در امور مالی را منوط به مصوبه رسمی شورایعالی اداری دانست.

به گزارش سیتنا به نقل از فارس، از چند هفته پیش و پس از اتفاقات اخیر در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، این پژوهشگاه هر روز شاهد حکم و دستور جدیدی در خصوص مدیریت مجموعه است.

هفته گذشته شورای عالی فضای مجازی با مصوبه‌ای از شورای عالی اداری،‌ تابلوی پژوهشگاه ICT را پایین کشید و چند روز بعد رئیس مجلس به دلیل تخلف در نحوه اخذ مصوبه خواستار ابطال حکم شورا شد.

در پی ارسال نامه رئیس مجلس به رییس جمهور، اخیراً دیوان محاسبات کشور نیز نامه‌ای خطاب به ذی‌حساب و مدیر مالی موسسه ارسال کرده که در آن متذکر شده تحویل حساب‌های مالی موسسه به پژوهشگاه فضای مجازی تنها منوط به رویت مصوبه شورای عالی اداری با تاکید ناظران خواهد بود.

این نامه به این معنی است  که دیوان محاسبات کشور برای امضای صورت‌های مالی و مدیریتی همچنان براری و مدیر مالی او را به رسمیت می‌شناسد.

متن نامه به این شرح است:

جناب آقای قنبری

ذیحساب و مدیر امور مالی مؤسسه تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات

با سلام و احترام، ضمن جلب‌نظر جنابعالی به مفاد ماده 114 قانون مدیریت خدمات کشوری، با توجه به عدم رؤیت مصوبه شورای عالی اداری در خصوص الحاق مؤسسه تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات به مرکز ملی فضای مجازی و همچنین گزارشات دریافتی از ناظرین (موضوع بند 7 ماده قانونی مزبور) مبنی بر عدم تشکیل جلسه مورخ 11/9/91 شورای عالی اداری و عدم رسمیت جلسه مورخ 19/9/91 آن شورا هر گونه تعهد، تسجیل، حواله یا هر نوع تصرف یا تصمیم در قالب مندرج در نامه شماره 190912 مورخ 23/9/91 منوط به ارائه مصوبه مورد تأیید ناظرین خواهد بود.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-12-31 10:07

افزودن دیدگاه جدید