کد مطلب: 

3270

برج آزادی با جام دیجیتال خداحافظی کرد

برج آزادی با جام دیجیتال خداحافظی کرد

شامگاه پنجشنبه 29 تیرماه، مراسم اختتامیه نخستین دوره مسابقات بین‌المللی بازی‌های رایانه‌ای جام دیجیتال با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال ، معاون دادسرای عمومی و انقلاب استان اصفهان ، مدیرعامل فاوا شهرداری اصفهان و مسئولان و مقامات لشگری و کشوری در حضور اصحاب رسانه های جمعی در برج آزادی تهران برگزار شد.

 

به گزارش سیتنا به نقل از ستاد اطلاع رسانی جام دیجیتال 2012، مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌‌های دیجیتال به عنوان متولی رسانه‌‌های دیجیتال در کشور با هدف حمایت از تولید بازی‌های رایانه‌ای بومی با محتوای سالم و جذاب برای مقاطع مختلف سنی و نیز شناسایی، جذب و حمایت از استعدادهای درخشان در زمینه‌ ساخت بازی‌های رایانه‌ای به برگزاری نخستین دوره‌ مسابقات بین‌المللی بازی‌های رایانه‌ای (جام دیجیتال) در زیرساخت شبکه ملی فرهنگ جمهوری اسلامی ایران اقدام کرد که این رقابت ها در سه مرحله استانی ،کشوری و بین المللی از 17تا 29 تیر ماه در مراکز فرهنگی دیجیتالی سراسر کشور و در برج آزادی تهران با برگزاری مسابقات فینال برگزار شد.

 

تقدیر از برندگان جا م دیجیتال

 مراسم اختامیه جام دیجیتال در حالی برگزار شد که از تمامی برندگان جام دیجیتال تقدیر و تشکر به عمل آمد و  علاوه بر جوایز نقدی، جام قهرمانی مسابقات، توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به قهرمانان داخلی و خارجی اهدا شد.

 

بازی های رایانه های؛ رسانه ای تاثیر گذار

در همین حال وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم اختتامیه جام دیجیتال، از بازی های رایانه ای به عنوان یک رسانه تاثیر گذار یاد کرد و گفت: با توجه به اینکه امکان رقابت از طریق رسانه های سنتی وجود ندارد بازی های رایانه ای توانسته این محدودیت را از میان بردارد.

 سید محمد حسینی با اشاره به اینکه بازی های موجود در جام دیجیتال کاملا کنترل شده است، گفت: برگزاری  این جام  سبب شد که خانواده ها بدون هیچ نگرانی جوانان و نوجوانان خود را به سمت انجام این بازها سوق دهند.

وی با تاکید بر اینکه بهتر است در این رقابت ها از بازی های بومی استفاده شود، اظهار داشت: از این طریق امکان معرفی فرهنگ و ارزش های اسلامی ایرانی به سایر کشورهای جهان وجود دارد.

 

ایران رکورد بازی های دیجیتالی  را  از آن خود کرد

همچنین حسن علیزاده در مراسم اختتامیه جام دیجیتال با بیان اینکه تاکنون دو  تا سه کشور به برگزاری چنین مسابقاتی  اقدام کرده اند ، اظهار داشت: با پیوستن ایران به جمع برگزار کنندگان این مسابقات، در نوع خود به لحاظ میزان شرکت کننده جام دیجیتال رکورد جهان را از آن خود کرد.

رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال با اشاره به حضور بیش از 200 هزار نفر متقاضی برای ثبت نام در این دوره از رقابت های جام دیجیتال، گفت: در ابتدای امر به علت استقبال بسیار زیاد متقاضیان نزدیک به 200 هزار نفر در این رقابت ها ثبت نام کردند که به دلیل محدودیت ظرفیت تنها 30هزار نفر توانستند در رقابت های این دوره حضور یابند.

 

تیم ملی فوتبال رایانه ای ایران تشکیل شد

در آستانه برگزاری مرحله بین المللی مسابقات جام دیجیتال و برای رویارویی با حریفان خارجی در رقابت های جام دیجیتال، تیم ملی فوتبال رایانه ای کشورمان تشکیل شد.

این تیم شامل 12 نفر از برندگان رقابت های جام  دبجیتال  در دو رشته فیفا و پی ای اس در مدل های  fifa pc ، pes pc ، fifa xbox وpes xbox  است.

  تیم ملی فوتبال رایانه ای قرار است برای رقابت های کشور فرانسه که در اواخر شهریور ماه برگزار می شود، حضور یابد.

بر همین اساس به زودی فدراسیونی در این زمینه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزیر ورزش و جوانان افتتاح خواهد شد.

 

شگفتی های جام دیجیتال

در این دوره مسابقات جام دیجیتال 707 هزار ساعت اشتغال زایی و کارآفرینی دیجیتالی برای نوجوانان و جوانان صورت گرفت که این میزان کار ، یک میلیون و 400 هزار ساعت اوقات فراغت نوجوانان و جوانان را در اوایل تابستان 91 تامین کرد.

از دیگر موارد قابل توجه جام دیجیتال می توان به ثبت نام  350  نفر از بانوان در این مسابقات اشاره کرد، اما به دلیل به حدنصاب نرسیدن تعداد شرکت کننده ها، این بازی ها به زمانی دیگر موکول شد.

گفتتی است کوچکترین فرد شرکت کننده در این جام 6 ساله و مسن ترین شرکت کننده 60 ساله بود.

حضور معلولان حرکتی و ذهنی در مسابقات و جوان مخترع ایرانی که مشکل کی برد را برای بازی فوتبال حل کرده بود از دیگر موارد جالب توجه این جام به شمار می رود.

انتهای پیام

http://citna.ir

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-07-20 12:22

افزودن دیدگاه جدید