کد مطلب: 

3157

آی‎پی‎های مجازی زنگ خطری برای پایگاه‎های الکترونیک

افزایش حملات هکری طی هفته های گذشته نشان از برنامه ریزی های خاص برای هدف قرار دادن سایت‎های ایرانی دارد و نیازمند برنامه‎ریزی و سیاستگذاری کلان از سوی مدیران و برنامه ریزان ارشد است.

 

به گزارش سیتنا به نقل از شبکه خبری ICTPRESS، در آخرین برنامه گفتگوی دو نیم ساعت شبکه خبر کارشناس امنیت این برنامه با اعلام الزام شکلگیری امنیت کلان در سطح جامعه کاربران ایرانی گفت: حملات اینترنتی غالبا در لایه های برنامه های کاربردی و اطلاعات سایت‎ها و پایگاه‎های الکترونیک انجام می‎شود و وجود تیم های مجازی موسوم به ارتش‎های سایبری، بخشی از اراده دولت‎های خاص برای بهره برداری از این وضعیت خواهد بود.

 

مهندس کاظمی با تاکید بر ضرورت ایجاد یک زیرساخت امن برای شکلگیری سایتهای خدماتی افزود: سرفصل امنیت بعنوان یک پیش نیاز از اولین بخشهایی است که با برنامه ریزی از سوی یک یا چند خدمات دهنده کلان، نیار تمامی اپراتورها را برطرف کرده و فضای تولید محتوا و فعالیتهای مجازی را ایجاد می کند.

 

بنابر این گزارش، دیگر کارشناس امنیت این برنامه که هر هفته با هویتی پنهان اطلاعات امنیتی را ارائه می‎کند با اشاره به وضعیت استفاده و بکارگیری آی پی های مجازی، امکان استفاده از آنها را برای فعالیت‎های امنیتی امکان پذیر دانست و نحوه بکار گیری آن را در بخش انتهایی برنامه تشریح کرد.

 

وی قابلیت بکارگیری این فرایند را در حملات اینترنتی یک اصل مهم ذکر کرد و با توجه به غیر قابل پیش بینی بودن آن، زمینه های پیشگیری آن را بسیار محدود دانست.

 

وی با اشاره به گسترش ویروس DNS CHANGER در جامعه جهانی، اترات تخریبی آن را بسیار گسترده ارزیابی کرده و واکنش مراکز امنیت دیجیتال کشئر را در این زمینه مناسب خواند.

 

کارشناس امنیت برنامه دونیم ساعت از مدیران و کاربران اینترنت کشور خواست تا با رجوع به مراکز آپا و ماهر کشور تست آلودگی این ویروس را بر رایان ها خود انجام دهند تا اثرات تخریبی آن در جامعه کاربران ایرانی نیز مهار شود.

 

برنامه دو نیم ساعت یک گفتگوی زنده خبری است که در شبکه خبر اجرا شده و در چند هفته اخیر در برخی قسمت های خود به موضوعات مبتلا به جامعه در خصوص فناوری اطلاعات و امنیت می‎پردازد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-07-10 10:34

افزودن دیدگاه جدید