کد مطلب: 

261118
از برنامه‌های پارک علم و فناوری البرز برای توسعه فناوری حمایت می‌‌شود
شهردار کرج در نشست مشترک با رئیس پارک علم و فناوری البرز اعلام کرد: از برنامه‌های پارک علم و فناوری البرز برای شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور در راستای توسعه اکوسیستم کارآفرینی در استان البرز حمایت می‌کنیم.
مصطفی سعیدی

به گزارش سیتنا به نقل از پارک علم و فناوری البرز، در این دیدار مهندس عباسی ضمن معرفی مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی و پارک علم و فناوری البرز به شهردار جدید کرج، خلاصه‌ای از اقدامات فناورانه شرکت‌ها و نیز ظرفیت‌ها و پتانسیل مجموعه را تشریح کرد.

رئیس پارک علم و فناوری البرز با اشاره به اینکه مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی محل تمرکز فعالیت‌های علمی و پژوهشی و توسعه تجاری‌سازی و کارآفرینی در زمینه‌های مختلف است، گفت: در حال حاضر در پارک علم و فناوری البرز بیش از ۱۰۰ شرکت دانش‌بنیان و هسته فناور مستقر هستند که بسیاری از آن‌ها می‌توانند در حوزه مدیریت شهری و توسعه فناوری‌های موردنیاز شهرداری نقش‌آفرین باشند.

وی در ادامه به دستاوردهای پارک علم و فناوری البرز و مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی اشاره کرد و گفت: جدا از مجتمع تحقیقاتی، پارک علم و فناوری البرز با حمایت از شرکت‌های دانش بستر خوبی را برای تجاری‌سازی شرکت‌ها و رشد اقتصادی استان فراهم کرده است و در این زمینه توسعه همکاری بین پارک و شهرداری می‌تواند نتایج مثبتی را برای استان البرز و کلان‌شهر کرج به همراه داشته باشد.

مصطفی سعیدی نیز ضمن استقبال از فعالیت‌ها و دستاوردهای پارک علم و فناوری البرز در توسعه علمی و اقتصادی استان گفت: شهرداری کرج برای توسعه پایدار و موفق کلان‌شهر کرج نیازمند استفاده از فناوران است و در این زمینه از دستاوردهای پارک علم و فناوری البرز و شرکت‌های دانش‌بنیان استفاده خواهد کرد.

شهردار کرج در ادامه به معضلات و آسیب‌های شهری اشاره کرد و گفت: تلاش ما این است نیازهای اساسی شهر درزمینهٔ مدیریت شهری، موضوع پسماند، ترافیک و … برطرف کنیم و در این زمینه از توان پارک علم و فناوری البرز و همه شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور فعال در حوزه شهری استفاده می‌کنیم.

در این دیدار برخی زمینه‌های همکاری های مشترک شهرداری کرج و مجتمع تحقیقاتی جهاددانشگاهی و پارک علم و فناوری البرز موردبحث و بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
سیتنا 3
2021-09-13 16:15

افزودن دیدگاه جدید