کد مطلب: 

256429
جرایم سنگین در انتظار اپراتورهای مختل کننده ارتباطات اینترنتی کاربران
پس از اختلال عمدی برخی اپراتورها در ارتباطات اینترنتی کاربران، هیئت وزیران جرایم سنگینی برای اینگونه تخلفات تصویب کرد.
جرایم سنگین در انتظار اپراتورهای مختل کننده ارتباطات اینترنتی کاربران

به گزارش سیتنا، علیرضا معزی، معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رییس‌جمهور توئیت کرد:

پس از اختلال عمدی برخی اپراتورها در ارتباطات اینترنتی کاربران، هیئت وزیران پس از دستور صریح رییس جمهور، عصر امروز ضمن تاکید بر حق آزاد شهروندان در دسترسی به اطلاعات و خلاف برشمردن اقدامات اخیر اپراتورها، به پشنهاد وزیر ارتباطات، جرایم سنگینی برای اینگونه تخلفات تصویب کرد.

جرایم سنگین در انتظار اپراتورهای مختل کننده ارتباطات اینترنتی کاربران

گفتنی است؛ به دنبال اختلال روزهای اخیر در دسترسی به کلاب هاوس، سازمان تنظیم مقررات وزارت ارتباطات با ارسال هشداری به سه اپراتور اصلی کشور به آنها ۲۴ ساعت فرصت داده بود تا اختلال مشهود در شبکه اجتماعی کلاب هاوس را برطرف کنند.این هشدار با نامه حسین فلاح جوشقانی، رئیس سازمان تنظیم مقررات خطاب به مدیرعامل سه اپراتور همراه اول، ایرانسل و مخابرات ایران ابلاغ شد.

هفته گذشته علی ربیعی، سخنگوی دولت درباره اظهارنظرهای ضد و نقیض در خصوص بسته شدن شبکه اجتماعی کلاب هاوس و نظر دولت در این خصوص هم گفته بود: رئیس جمهور یکشنبه در دولت به وزیر ارتباطات دستور دادند که اولا جزئیات را به مردم بگویند و ثانیا مطابق قانون از مختل کنندگان شکایت و از اهرم‌های قانونی موجود برای پاسخگویی متخلفین و هم برای حفظ فضای ایجاد شده و باز شده استفاده نمایند.

ربیعی تصریح کرده بود: رییس جمهور به وزیر ارتباطات دستور داده ضمن ارائه گزارش شفاف از اختلال در کلاب‌هاوس، از مختل کنندگان شکایت کند.

دوشنبه هفته گذشته هم سید جمال هادیان، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، توئیت کرد: با ادامه بی‌توجهی اپراتورها به هشدار وزارت ارتباطات درباره اقدام غیرقانونی و ایجاد اختلال عمدی در کلاب هاوس، شکایت از مدیران عامل اپراتورها، تقدیم دادستانی تهران شد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 4.5 (2 رای)
سیتنا 1
2021-04-18 20:01

افزودن دیدگاه جدید