کد مطلب: 

251801
کلاهبرداری با ساخت صفحه جعلی در اینستاگرام!
رئیس پلیس فتا استان فارس از دستگیری شخصی که با ایجاد صفحه جعلی، از اقوام شاکی تقاضای شارژ می‌کرد، خبر داد.
کلاهبرداری با ساخت صفحه جعلی در اینستاگرام!

به گزارش سیتنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ حشمت سلیمانی، گفت: در پی مراجعه فردی به پلیس فتا جهرم و ارائه مرجوعه قضایی که مدعی شده بود فردی ناشناس در فضای مجازی با ایجاد صفحه اینستاگرام و درج تصاویر وی در آن، از آشنایان و دوستانش درخواست شارژ کرده است، رسیدگى به این پرونده در دستور کار پلیس‌ فتا قرار گرفت.

وی گفت: با اقدامات فنی و تخصصی کارآگاهان سایبری، متهم مورد شناسایی قرار گرفت وبا هماهنگی مراجع قضائی در مخفیگاهش دستگیر شد.

سرهنگ سلیمانی تصریح کرد: متهم در بازجویی اولیه ومواجهه شدن با مدارک و مستندات پلیس، لب به اعتراف گشود و هدف خود را ماجراجویی و کنجکاوی عنوان کرد.

رئیس پلیس فتا استان فارس تصریح کرد: هرگونه توهین، اهانت و یا پخش تصاویر شخصی افراد در فضای مجازی جرم محسوب شده و عواقب جبران ناپذیری برای فرد به همراه دارد؛ لذا رعایت اخلاق در فضای سایبر و به خصوص شبکه‌های اجتماعی امری مهم محسوب می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: پلیس فتا به ‌صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شهروندان است و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک از طریق سایت پلیس فتا با ما در ارتباط باشند.

انتهای پیام

سیتنا 3

امتیاز: 

امتیاز شما: هیچ میانگین: 5 (1 vote)
2020-11-30 09:37

افزودن دیدگاه جدید