کد مطلب: 

177663
ستاری در دومین نمایشگاه صنعت بومی سایبری:
دستاوردهای صنعت سایبری کشور امیدوارکننده است
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: دستاوردهای صنعت سایبری کشور در خور توجه و امیدوار کننده است و توانایی ساخت تولیدات بومی این حوزه در کشور وجود دارد.
دستاوردهای صنعت سایبری کشور امیدوارکننده است

به گزارش سیتنا، دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در حاشیه بازدید از دومین نمایشگاه صنعت بومی سایبری، حوزه فناوری اطلاعات را از فناوری های پیشرفته و راهبردی کشور دانست و اظهار کرد: حوزه امنیت اطلاعات و صنعت سایبری جزو صنایع مهم هر کشور است که لازمه توسعه و گسترش آن با توجه بیشتر در قالب حمایت از بخش خصوصی محقق می شود.

وی دستاوردهای دومین نمایشگاه صنعت بومی سایبری را امیدوارکننده و در خور توجه ارزیابی کرد و گفت: دستاوردهای این نمایشگاه فراتر از حد انتظار بود و امیدواریم باحمایت از شرکت های این حوزه در آینده شاهد پیشرفت های قابل توجهی در صنعت سایبری کشور باشیم.

ستاری با اعلام آمادگی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای حمایت از شرکت های دانش بنیان فعال حوزه سایبری بیان کرد: با پیوستن شرکت های بخش خصوصی به جمع شرکت های دانش بنیان، حمایت ها و تسهیلات پیش بینی شده در قانون حمایت از شرکت ها دانش بنیان شامل این شرکت ها خواهد شد.

رئیس بنیادملی نخبگان با اشاره به اهمیت بالای بومی سازی فناوری های حوزه سایبری گفت: این حوزه تا حدودی مغفول مانده است و متاسفانه شرکت های خارجی در این زمینه بهتر کار کرده اند. اما فعالان داخلی دارای قابلیت و توانایی بالایی هستند و می توانند با دستیابی به صنعت حوزه سایبری به ساخت و تولید داخلی دست پیدا کنند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در جریان حضور در دومین نمایشگاه صنعت بومی سایبری که در مرکز ملی فضای مجازی برپا شده است، از شرکت های فعال حوزه سایبری کشور دیدن کرد.

در این بازدید، سید مجتبی هاشمی دبیر ستاد توسعه فناوری اطلاعات و میکروالکترونیک، سید محمدحسین سجادی نیری دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز، مهندس، پرویز کرمی مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و سید محمد صاحبکارخراسانی سرپرست امور موسسات شرکت های دانش بنیان، ستاری را همراهی می کردند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2015-05-27 17:45

افزودن دیدگاه جدید