کد مطلب: 

12528

خودداری از معرفی شهرهای آلوده اینترنتی

معرفی استان‌های آلوده به بدافزار و ارائه آمار آن‌ها بحثی بود که از چند سال پیش به رویه‌ای مرسوم تبدیل شد اما اکنون بیش از پنج ماه است که اطلاعات مربوط به این بخش منتشر نمی‌شود.

 

به گزارش سیتنا، از سال ۱۳۸۹ رویه مرسوم بدین شکل بود که هر ماه آماری از میزان آلودگی استان‌های مختلف کشور به بدافزارها منتشر می‌شده اما پس از تغییر دولت و روی کار آمدن مدیران جدید در وزارت ارتباطات اکنون بیش از پنج ماه است که آمارهای مربوط به این بخش به روز نشده است.

 

اگرچه تاکنون از سوی مسوولان رسمی توضیحی در این زمینه منتشر نشده اما صحبت‌های غیر رسمی گویای آن است که انتشار این آمارها در رسانه‌های کثیرالانتشار کشور باعث بروز برخی واکنش‌ها شده و برخی استان‌ها که از آن‌ها به عنوان یکی از استان‌های آلوده در این حوزه نام برده شده نسبت به این مساله موضع گیری‌های متعددی داشته‌اند.

 

به گزارش ایسنا، مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای (ماهر) هر ماه پس از جمع آوری و تحلیل داده‌ از شبکه‌ هانی نت ملی، گزارشی مبنی بر میزان گستره آلودگی به بدافزار در استان‌های کشور ارائه می‌کرد که بیانگر تعداد آدرس‌های اینترنتی آلوده شناسایی شده در هر استان بوده و گستره آلودگی در هر ماه را مشخص می‌کرد.

 

آخرین آمار ارائه شده از سوی مرکز ماهر مربوط به مردادماه سال جاری می‌شود و از شهریورماه تا کنون آماری در این زمینه منتشر نشده است.

 

در آخرین دوره آمارهای منتشر شده از سوی این مرکز به ترتیب استان‌های یزد، تهران و قزوین رتبه‌های اول تا سوم آلودگی اینترنتی را به خود اختصاص داده بودند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2014-01-29 19:12

افزودن دیدگاه جدید