کد مطلب: 

12247

ترخیص بخش عمده 100 میلیارد تجهیزات مخابراتی مانده در گمرک

سخنگوی شرکت مخابرات ایران گفت: بخش عمده‌ای از تجهیزات این شرکت که به دلیل عدم صدور مجوز از سوی سازمان تنظیم مقررات ارتباطات در گمرک مانده بود، پس از اخذ مجوزهای لازم مدتی است که ترخیص شده است.

 

به گزارش سیتنا، داوود زارعیان در گفت‌وگو با خبرنگار ارتباطات و فناوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: در حال حاضر بخش عمده‌ای از تجهیزات مخابراتی با دریافت مجوزهای لازم از گمرک ترخیص شده و حتی برخی از آنها در مرحله نصب قرار دارند و قرار است در ایام دهه فجر مورد بهره برداری قرار بگیرند.

 

وی درباره میزان تجهیزاتی که همچنان در گمرک مانده توضیح داد: بخشی از تجهیزات مخابراتی که عمدتا پیمانکاران مخابرات وارد کرده‌اند همچنان در گمرک است که در این زمینه درصدد تامین نظر سازمان تنظیم مقررات ارتباطات هستیم. درنهایت هم به دستور وزیر ارتباطات قرار بر آن است که همکاریهای لازم با مخابرات صورت بگیرد.

 

زارعیان در پاسخ به این سوال که آیا مشخص است از نظر ریالی چه میزان از تجهیزات مخابرات همچنان در گمرک مانده است اظهار کرد: تجهیزات مخابراتی معمولا یا مستقیما از طرف شرکت مخابرات وارد می‌شوند و یا شرکتهای پیمانکاری که با ما کار می‌کنند تجهیزات را وارد می‌کنند که در حال حاضر در هر دوی این موارد بخش عمده‌ای از تجهیزات ترخیص شده است.

 

به گزارش ایسنا، آبان‌ماه سال جاری مدیر عامل مخابرات ایران از ماندن بیش از 100 میلیارد تومان تجهیزات مخابراتی در گمرک خبر داد و گفت: اکنون مدتی است سازمان تنظیم مقررات ارتباطات مجوز ترخیص دستگاه‌های ما را نمی‌دهد و بحث بدهی‌ مخابرات را بهانه قرار داده است.

 

پوررنجبر ادامه داد: در این زمینه نیز ما نشست‌های مختلفی داشتیم که در این جلسات سازمان تنظیم مقررات ارتباطات اعلام کرد باید تمام اختلاف حساب‌ها که به زعم آن‌ها بدهی محسوب می‌شود پرداخت شود. در صورتی که ما بر این باوریم که به رگولاتوری و وزارت ارتباطات بدهی نداریم و در نهایت اختلاف حساب بین دو دستگاه وجود دارد که در این زمینه نیز قانون باید تصمیم بگیرد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2014-01-15 13:25

افزودن دیدگاه جدید