کد مطلب: 

12043

تا سال 2017 حدود 132 میلیون سیم کارت در کشور عرضه می‎شود

تا سال 2017 حدود 132 میلیون سیم کارت در کشور عرضه می‎شود

عضو هیأت مدیره همراه اول تاکید کرد: پیش بینی می شود تا سال 2017 حدود 132 میلیون سیم کارت در کشور عرضه شود و حدود 50 میلیون نفر بطور مشخص تلفن همراه داشته باشند.

به گزارش سیتنا، دکتر رسول سرائیان عضو هیأت مدیره همراه اول که در پنل تخصصی «تلفن های هوشمند و ارتباطات همراه در افق بانکداری آینده» در سومین همایش سالانه بانکداری الکترونیک ونظام های پرداخت سخن می¬گفت، از اپراتور اول تلفن همراه کشور به عنوان سرمایه ای ملی و فرصتی منحصر بفرد برای آینده نظام بانکداری کشور یاد کرد.

سرائیان گفت: اتحادیه جهانی مخابرات ITU در گزارشی سه خصیصه منحصر بفرد را برای موبایل مطرح کرده است. بر اساس گزارش ITU تلفن همراه پیشران رشد و توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات در جهان است. تلفن همراه سریعترین فناوری مورد پذیرش مردم در تاریخ بوده و هم اکنون پرطرفدارترین و گسترده ترین فناوری شخصی در جهان محسوب می شود.

وی افزود: ITU در پیش بینی خود برای سال 2013 نیز گفته است، تعداد سیم کارت های عرضه شده با جمعیت جهان برابری می کند که هم اکنون با 1/7 میلیارد سیم کارت، تقریباً چنین اتفاقی افتاده است. همچنین ITU پیش بینی کرده است که تا سال 2017 تعداد سیم کارت های عرضه شده در جهان به 10 میلیارد برسد.

عضو هیأت مدیره همراه اول با اشاره به پیش بینی های انجمن جهانی GSM اظهار داشت: تا سال 2017 میلادی کمتر کشوری در جهان یافت خواهد شد که ضریب نفوذ تلفن همراه در آن زیر 100 درصد باشد و در اکثر مناطق جهان، متوسط داشتن سیم کارت از عدد 2 عبور خواهد کرد.

دکتر سرائیان با تاکید بر اینکه هزینه ترانزکشن موبایل در سیستم بانکی بسیار کم است گفت: اگر در هزینه های ترانزکشن در سیستم بانکی دقت کنیم، می بینیم که پایین ترین هزینه مربوط به تلفن همراه و با سایر سیستم ها غیرقابل مقایسه است که این امر جزو ویژگی های منحصر بفرد فناوری موبایل می باشد.

 

وی افزود: از دیگر ویژگیهای فناوری موبایل این است که در ضمن استفاده همه گیر توسط مردم، با ورژن¬های جدید تعویض و جایگزین می شود. موبایل تنها تکنولوژی است که هر 10 سال نسل عوض می کند. پیش بینی می شود نسل پنجم تلفن همراه که ترکیب سه فناوری Cloud، نانو تکنولوژی و IP است در سال 2020 به بازار عرضه شود.

 

سرائیان در ادامه با طرح این سؤال که «آیا همراه اول یک فرصت منحصر بفرد و یک سرمایه ملی برای نظام بانکداری کشور است؟»  بیان داشت: همراه اول از سال 1373 شروع به کار کرد و اکنون 19 سال سابقه و 24 هزار سایت در کشور دارد.

 

وی با بیان اینکه اپراتور اول بیش از 62 میلیون سیم کارت عرضه کرده است، سهم بازار این اپراتور را 61 درصد دانست و گفت: شاید یکی از مهمترین و جذابترین بخش ها برای نظام بانکداری کشور، بحث پوشش و دسترسی همراه اول باشد.

 

مؤلف کتاب «توسعه موبایل و تأثیرات اقتصادی و اجتماعی آن در ایران و جهان در افق 1396» در ادامه به پوشش 100 درصدی شهرهای کشور توسط همراه اول اشاره کرد و اظهار داشت: علاوه بر پوشش 100درصدی شهرها، بیش از 70 هزار کیلومتر از جاده های کشور تحت پوشش همراه اول است.

 

سرائیان افزود: کلیه مراکز توریستی و زیارتی و هر جایی که افقی برای کسب و کار وجود دارد تحت پوشش شرکت ارتباطات سیار ایران است. این موضوع نشان می دهد چه سرمایه گذاری گسترده ای در این حوزه اتفاق افتاده و همراه اول در واقع یک سرمایه ملی است.

 

به گزارش سیتنا، عضو هیأت مدیره همراه اول با اعلام اینکه پیش بینی می شود تا سال 2017 حدود 132 میلیون سیم کارت در کشور عرضه شود و حدود 50 میلیون نفر بطور مشخص تلفن همراه داشته باشند گفت: پیش بینی ما یک سرمایه گذاری 6 تا 7 هزار میلیارد تومانی در حوزه نسل های 3 و 4 است که خوشبختانه مقدمات واگذاری لایسنس آن پیش بینی و مشاور این طرح انتخاب شده است. کار در حال جلو رفتن است و انشاءالله با مجوزی که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات صادر خواهد کرد، آماده ارائه سرویس های آن هستیم.

 

وی گفت: در حال گسترش اکو سیستم های خود بوده و در شرکت هایی مثل «جیرینگ» و «امن افزار گستر شریف» سهامدار هستیم و با آنها در این راستا همکاری می کنیم. به عنوان مثال سرویس «امضاء همراه» توسط شرکت امن افزار گستر شریف ارائه شده است.

 

سرائیان در پایان سخنان خود با اشاره به ویژگی دسترسی همیشگی و گستردگی پوشش موبایل گفت: پوشش موبایل در ایران جزو منحصر بفردترین پوششها در جهان است و بخاطر ارزانی و سادگی استفاده از این فناوری، سرمایه گذاری سنگینی در این حوزه پیش بینی کرده ایم.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2014-01-07 19:09

افزودن دیدگاه جدید