کد مطلب: 

11774

مذاکره با گوگل برای فعالیت در ایران

یک مقام ارشد در وزارت ارتباطات از مذاکره با گوگل برای فعالیت در ایران خبر داد.

 

به گزارش سیتنا، محمود خسروی، مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت زیرمجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفتگویی با فارس اعلام کرده است که «از طریق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین سازمان فناوری اطلاعات در حال مذاکره با کمپانی‌های بزرگ اینترنتی جهان همچون گوگل هستیم تا با حصول شرایط لازم و توافق طرفین و قبول سیاست‌های ایران، شرایط حضور این کمپانی‌ها در کشور عزیزمان فراهم شود.»

 

خسروی سیاست کنونی شرکت زیرساخت را انتقال وب‌سایت‌های پر بازدید به داخل کشور عنوان کرد. برای مثال وی از وب‌سایت آپارات نام‌برده است که جزو پرترافیک‌ترین و پربازدیدترین وب‌سایت‌های کشور بوده و ۹۰ درصد ترافیک آن از داخل کشور است. مدیرعامل شرکت زیرساخت اعلام کرد: کار انتقال ترافیک به بخش خصوصی را از بخش خصوصی آغاز کرده‌ایم و در این راستا فضا و امکانات در مرکز تبادل ترافیک شرکت زیرساخت در میدان اما‌م خمینی مهیا شده است.

 

وی انجام این کار را تاکنون موفقیت آمیز عنوان کرده است بطوریکه به گفته‌ی وی ۲۵ گیگ ترافیک ایران که قبلا در خارج از ایران میزبانی می‌شد، به داخل منتقل شده است. وی روند مذاکره با کمپانی‌های بزرگ را نیز از طریق وزارت فرهنگ و سازمان فناوری اطلاعات اعلام کرده است که در راستای تحقق دو هدف در جریان است. یکی از این موارد در مورد آمدن به ایران و دیگری قبول شرایط ایران است که هنوز نتیجه‌ی آن مشخص نیست.

 

وی اعلام کرد روند مذاکرات در جریان بوده و سایت‌هایی که مذاکره با آن‌ها راحت‌تر است در اولویت قرار داشته و مذاکراتی با آن‌ها انجام شده است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-12-26 12:40

افزودن دیدگاه جدید