کد مطلب: 

11581

دومین همایش مدیریت راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات برگزار شد

دومین همایش مدیریت راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات برگزار شد

سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران، دومین همایش راهبری و مدیریت  فناوری اطلاعات را با حضور مدیران دولتی و خصوصی ICT برگزار کرد.

 

به گزارش سیتنا (CITNA.IR)، این همایش صبح امروز با حضور روسای سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، دبیر شورای عالی فضای مجازی، اساتید دانشگاهی و جمعی از مدیران فناوری اطلاعات سازمان‌های دولتی، شرکت‌های خصوصی و خبرنگاران در محل همایش‌های کتابخانه ملی ایران برگزار شد. 

 

 

راهبری و مدیریت؛ حلقه مفقوده ICTکشور

در ابتدای این مراسم، لیلا لاریجانی، رییس دبیرخانه دومین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات، با اشاره به فعالیت‌های دبیرخانه و اهداف اولین دوره همایش گفت: اسفند‌ماه سال گذشته، اولین دوره همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات با هدف فرهنگ‌سازی در این حوزه برگزار و در آن چارچوب‌های IT کشور معرفی شد.

 

لاریجانی، درخصوص رویکرد این همایش گفت: رویکرد ما درهمایش دوم، ارتقای ظرفیت کارفرمایی در پروژه‌های فناوری اطلاعات است.

 

او با تاکید براینکه موضوع راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات، حلقه مفقوده حوزه ICT کشور است، افزود: سازمان نظام صنفی رایانه‌ای این موضوع را به عنوان حلقه مفقوده در وضعیت فناوری اطلاعات شناسایی کرده و امیدواریم برگزاری چنین همایش‌هایی باعث توسعه‌ جایگاه فناوری اطلاعات در کشور شود.

 

لاریجانی در ادامه به فعالیت‌های دبیرخانه همایش اشاره و تاکید کرد: با برگزاری اولین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات، ساختار دبیرخانه را شکل دادیم و توانستیم سلسله فعالیت‌ها را به صورت یک برنامه دربیاوریم. دراین همایش انجمن‌های علمی، سازمان‌های دولتی و نیمه دولتی نیز حضور دارند.

 

افزایش وابستگی به IT

رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، برگزاری ساسله همایش‌های راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات را آغازگرحرکت‌های علمی در صنف ICT برشمرد و گفت: E-GOVERMANCE یا همان فرمانداری الکترونیکی در حوزه فناوری اطلاعات از جمله مباحثی است که با ماهیت فعالیت‌های صنفی ما تفاوت دارد و بیشتر جنبه‌  علمی را به خود اختصاص داده است.

 

آزاده داننده با اشاره به فعالیت‌های کمیسیون استاندارد سازمان برای برگزاری این همایش افزود: رسالت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران این است که با برگزاری چنین همایش‌هایی  به توسعه‌ ظرفیت‌های علمی و فرهنگی در حوزه فناوری اطلاعات کمک کند.

 

او در ادامه به تشریح فلسفه فرمانداری حوزه ICT پرداخت و تاکید کرد: فرمانداری فناوری اطلاعات می‌تواند انتظارات بازارهای مالی را به دستاوردهای اقتصادی بنگاه‌ها تبدیل کند.

 

رییس دومین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات، به نیاز روز‌افزون کشور در توسعه‌فناوری اطلاعات اشاره کرد و افزود: هر روز کشور به مقوله‌ای به نام IT وابسته‌تر می‌شود. برای رفع نیازها باید این مقوله در کشور توسعه پیدا کند.

 

 داننده در ادامه، به استقبال صورت گرفته از اولین همایش راهبردی و مدیریت فناوری اطلاعات اشاره کرد و گفت: سال‌ گذشته استقبال خوبی از همایش صورت گرفت امروز سعی داریم از تجارب افراد در این حوزه بهره‌مند شویم. باید ادبیات مدیریت فناوری اطلاعات را در کشور جا انداخت.

 

سازمان نصر، فرمانداری IT را طراحی کند

دبیر شورای عالی فضای مجازی به عنوان سخنران کلیدی دومین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات در این مراسم حضور یافت.

 

محمدحسن انتظاری، ضمن اظهارخرسندی از برگزاری این همایش توسط سازمان نصر تهران، راهبری IT را یکی از مهم‌ترین مسائل این حوزه خواند و گفت: برگزاری چنین همایش‌هایی می‌تواند بسیاری از مشکلات فناوری اطلاعات را در کشور برطرف کند.

 

انتظاری، درخصوص وظایف شورای عالی فضای مجازی در مساله راهبری گفت: با توجه به توسعه فناوری اطلاعات، شورای عالی فضای مجازی باید در بخش‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی و سیاسی هماهنگی به وجود آورد. وظیفه‌ی اصلی ما هدایت و راهبری در حوزه فضای مجازی کشور است.

 

او با بین اینکه شورا به دنبال طراحی یک راهبرد برای فضای مجازی کشور است، تاکید کرد: شورا به عنوان سیاست‌گذار در فعالیت‌های اجرایی وارد نخواهد شد و بخش خصوصی باید مجری این طر‌ح‌ها باشد.

 

 دبیر شورای عالی فضای مجازی درخصوص واگذاری طراحی "طرح فرمانداری IT" به سازمان نظام صنفی رایانه‌ای گفت: درخواست من از سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، طراحی این فرمانداری‌ است تا شورا بتواند با تصویب  آن، زمینه را برای اجرای طرح در کشور فراهم کند. با توجه به امکاناتی که در اختیار این صنف و شرکت‌های توانمند ICT قرار دارد امیدواریم شاهد پیشرفت در این زمینه باشیم.

 

انتظاری در ادامه به هدایت فناوری اطلاعات در کشور اشاره و اظهار کرد: باید هدایت فناوری اطلاعات در کشور را از تمام ابعاد آن توسعه داد. ما چنین فعالیتی را آغاز کردیم که بسیار پیچیده است. متاسفانه در حال حاضر ما در بحث‌های اجتماعی، سیاست مدونی که بتوانیم آن را به کار بگیریم، نداریم و باید چنین سیاست‌هایی را تدوین کرد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-12-18 17:52

افزودن دیدگاه جدید