کد مطلب: 

11368
وزیر ارتباطات: ترانزیت دیتا با ترکیه را افزایش می‎دهیم
وزیر ارتباطات: ترانزیت دیتا با ترکیه را افزایش می‎دهیم

با توجه به سیاست های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر گسترش روابط در زمینه ICT، دو کشور ایران و ترکیه همکاری های خود را در این راستا افزایش می دهند.

به گزارش سیتنا به نقل از روابط عمومی وزارت ارتباطات، دکتر محمود واعظی صبح امروز در دیدار با "امیت یاردیم" سفیر ترکیه در ایران اظهار داشت: دولت تدبیر و امید به دنبال گسترش روابط خود با سایر کشورها به خصوص کشورهای همسایه و کشور ترکیه است.

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به وظایف خود به عنوان مسوول کمیته مشترک ایران و ترکیه گفت: با توجه به تاکیدات دو کشور ایران و ترکیه بر گسترش روابط دو جانبه، علاوه بر گسترش روابط در زمینه های سیاسی و تجاری، روابط خود را در زمینه های ارتباطات و مخابرات نیز افزایش خواهیم داد.

 

وی ضمن تاکید بر استفاده از توانمندی های فنی و مهندسی طرفین ادامه داد: با توجه به موقعیت جغرافیایی ایران، بنا داریم ترانزیت دیتا را با کشورهای همسایه خود افزایش دهیم و تا سال آینده این ظرفیت به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

 

دکتر واعظی همچنین افزایش همکاری های دو کشور در زمینه ارتباطات پستی را دارای اهمیت خواند و تصریح کرد: ما در وزارت ارتباطات وفناری اطلاعات خواهان ایجاد تحول در زمینه پست هستیم و این ارتباطات دو جانبه با کشورها ی مختلف می تواند به این امرسرعت بخشد.

 

در ادامه این جلسه سفیر ترکیه در ایران ضمن ابلاغ دعوت وزرای توسعه و ارتباطات و حمل و نقل ترکیه از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: دو کشور ایران و ترکیه چشم انداز وسیعی برای گسترش روابط دو جانبه دارند.

 

امیت یاردیم گفت: طرفین طی سال های گذشته در همه زمینه ها به خصوص زمینه های تجاری همکاری مثبتی داشته اند که امیدواریم بتوانیم این روابط را در همه زمینه ها بسط و گسترش دهیم.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-12-10 11:18

افزودن دیدگاه جدید