کد مطلب: 

11246

صدور کارت هوشمند ملی از سال 93

معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور گفت: از سال 93 کارت هوشمند ملی برای تمامی آحاد کشور صادر می‌شود و تاکنون نیز یکصد هزار کارت در اختیار مردم قرار گرفته است.

 

به گزارش سیتنا، حمید پارسایی در گفت‌وگو با فارس، درباره صدور کارت هوشمند ملی برای آحاد جامعه اظهار داشت: مراحل اجرایی کارت هوشمند ملی از اواخر سال گذشته آغاز و به صورت پایلوت در چند شهرستان از جمله قم راه‌اندازی شد.

 

وی ادامه داد: تاکنون در تعدادی از استان‌های کشور صدور کارت هوشمند ملی اجرایی شده است و بنا داریم تا پایان سال تمامی ادارات ثبت‌احوال کشور زیر بار صدور کارت هوشمند ملی بروند.

 

معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور بیان داشت: از سال 93 کارت هوشمند ملی برای تمامی آحاد کشور صادر می‌شود و تاکنون نیز یکصد هزار کارت در اختیار مردم قرار گرفته است.

 

پارسایی درباره تجمیع کارت هوشمند ملی و شناسنامه مکانیزه اظهار داشت: این دو باید تجمیع شوند و به دلیل تفاوت زمانی که بین راه‌اندازی دو پروژه بوده است این اتفاق رخ داده و به محض اینکه کارت هوشمند ملی فراگیر شود شناسنامه‌های مکانیزه در دل کارت هوشمند ملی ادغام می‌شود.

 

وی افزود: براساس قانون تمامی آحاد مردم حتی افرادی که زیر 15 سال سن دارند نیز باید از کارت هوشمند ملی بهره‌مند شوند.

 

معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور خاطر نشان کرد: از مزیت‌های این کار اثر‌انگشت، امضاء الکترونیکی و استفاده از بعضی از خدمات آنلاین است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-12-06 15:44

افزودن دیدگاه جدید