کد مطلب: 

11219

ایجاد "صندوق تأمین مالی خرد روستائی" در 10 هزار روستا کلید خورد

ایجاد "صندوق تأمین مالی خرد روستائی" در 10 هزار روستا کلید خورد

طی مراسمی با حضور دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، تفاهم نامه ایجاد "صندوق تأمین مالی خرد روستائی" در 10 هزار روستای کشور بین پست بانک ایران و مرکز توسعه روستائی و مناطق محروم ریاست جمهوری امضاء شد.

 

به گزارش پایگاه خبری سیتنا، براساس این تفاهمنامه تمامی عملیات بانکی این صندوق اعم از افتتاح حساب و اعطای وام و انواع تسهیلات در زمینه های مختلف توسط دفاترخدمات بانکی این بانک در روستاها انجام می شود.

بنابراین گزارش اعضای این صندوق متشکل از پنج نفر مشتمل بر رئیس یا نماینده شورای اسلامی، دهیار، دو نفر از معتمدین روستا و همچنین کارگزار دفترخدمات بانکی است که همه فعالیت های آن در محل این دفتر صورت می پذیرد.

بر اساس آئین نامه اجرائی ماده 194 قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه کشور، توسعه مناطق روستائی و کشاورزی در سطح کشور از مهمترین مسئولیت های مرکز توسعه روستائی و مناطق محروم ریاست جمهوری است که این اقدام با همکاری پست بانک ایران می تواند بسیار مؤثر باشد.

در این مراسم دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندس ضیائی مدیرعامل پست بانک ایران و سیدعباس پورهاشمی رئیس مرکز توسعه روستائی و مناطق محروم ریاست جمهوری در مصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی خبر به تشریح اهمیت این تفاهم نامه در توسعه روستاها و مناطق محروم و همچنین نقش پست بانک ایران در رونق صندوق مذکور پرداختند.

گفتنی است؛ در همین راستا، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با درخواست مرکز توسعه روستائی و مناطق محروم کشور درخصوص پیشنهاد تأسیس "صندوق تأمین مالی خرد" با هدف بهبود وضعیت ارائه خدمات بانکی به مناطق روستائی و محروم کشور همکاری خود را اعلام نموده است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-12-05 19:15

افزودن دیدگاه جدید