کد مطلب: 

11207

بازار رایانه‌ شخصی در بدترین شرایط تاریخی است

با افزایش محبوبیت تبلت‌ها و گوشی‌های هوشمند، میزان عرضه رایانه‌های شخصی به بازار روز به روز کاهش می‌یابد و به نظر می‌رسد امسال رکورد تازه‌ای در این زمینه ثبت شود.

 

به گزارش سیتنا، خبرگزاری فارس به نقل از پی سی مگ، نوشت: یافته‌های موسسه تحقیقاتی آی دی سی نشان می‌دهد که تا پایان سال میلادی 2013 میزان عرضه رایانه‌های شخصی به بازار بیش از 10 درصد کاهش می‌یابد.

 

این میزان سقوط در طول تاریخ عرضه رایانه های شخصی تاکنون بی سابقه بوده است.

 

این بدان معناست که این روزها بعید است خریداران محصولات الکترونیک به دنبال نو کردن رایانه های شخصی باشند و این افراد ترجیح خواهند داد، گوشی ها و تبلت هایی بخرند که به جدیدترین فناوری‌های روز مجهز باشند.

 

در واقع دیگر دلیل و انگیزه‌ای برای نو کردن رایانه های قدیمی باقی نمانده است.

 

این روزها هم کاربران خانگی و هم کاربران حرفه‌ای ترجیح می‌دهند بدون آنکه مجبور شوند، ساعت ها جلوی رایانه خود بنشینند، با استفاده از گوشی و در هر زمان و مکان فعالیت های روزمره را صورت دهند.

 

پیش بینی های آی دی سی همچنین نشان می دهد میزان عرضه رایانه های شخصی در ابتدای سال آینده میلادی نیز 4 درصد دیگر کاهش می یابد.

 

میزان کل رایانه های عرضه شده در سال 2013 به حدود 300 میلیون واحد خواهد رسید که اندکی بیش از تعداد رایانه های عرضه شده در سال 2008 است. حتی بازارهای نوظهور که کماکان استقبال بهتری از رایانه های شخصی دارند به خوبی قبل از این محصول استقبال نمی کنند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-12-04 20:30

افزودن دیدگاه جدید