کد مطلب: 

11178

بازگشت نرخ مکالمات تلفن ثابت به سال 90

بازگشت نرخ مکالمات تلفن ثابت به سال 90
سخنگوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از توافق میان مخابرات و وزارت ارتباطات برای بازگشت نرخ مکالمات تلفن ثابت به رقم قبل از سال 90 خبر داد و گفت: مخابرات از این پس مکلمات تلفن ثابت مشترکان را به ازای هر پالس 44.7 ریال محاسبه می کند.
 

به گزارش سیتنا، جهانگیر اسدی در گفتگو با خبرنگار مهر با تاکید بر اینکه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی هر گونه افزایش نرخ مکالمات در حوزه تلفن ثابت را غیرقانونی اعلام کرده است، اظهار داشت: بر اساس پیگیری های به عمل آمده از سوی این سازمان و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، شرکت مخابرات ایران ملزم به اصلاح تعرفه مکالمات مشترکان تلفن ثابت شده است.

وی با بیان اینکه نرخ مکالمات تلفن ثابت بر مبنای آخرین مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به ازای هر پالس 44.7 ریال در نظر گرفته شده است، ادامه داد: شرکت مخابرات ایران بر اساس دستورالعمل شورای رقابت از اسفندماه سال 90 به ازای هر پالس مکالمه مبلغ 51.03 ریال و از مرداد سال 92 به ازای هر پالس مکالمه مبلغ 58 ریال از مشترکان دریافت کرده که این دریافت ها غیرقانونی بوده و ملزم به بازگرداندن این مبالغ به مشترکان مطابق مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات است.

اسدی با اشاره به تاکیدات وزیر ارتباطات به عنوان رئیس کمیسیون تنظیم مقررات در مورد عدم افزایش تعرفه مکالمات تلفنی، اظهار داشت: قبوض این دوره تلفن ثابت بر اساس نرخ های مصوب کمیسیون تنظیم مقررات و بر مبنای 44.7 ریال به ازای هر پالس محاسبه خواهد شد.

وی با بیان اینک مخابرات در دوره قبل به صورت علی الحساب مبالغی از مشترکان دریافت کرده بود، افزود: با مذاکرات صورت گرفته مخابرات ملزم شده است در قبوض جدید مشترکان تلفن ثابت این مبالغ را محاسبه و اضافه دریافتی ها را بازگرداند.

سخنگوی رگولاتوری در مورد تخلف 650 میلیارد تومانی مخابرات که چندی پیش از سوی رگولاتوری مطرح شده بود، نیز گفت: مخابرات در مورد یکسان سازی نرخ مکالمات شب و روز نیز تخلف کرده است که باید این مشکل را حل کند.

وی با بیان اینکه بخشی از بدهی های مخابرات به وزارت ارتباطات مربوط به این موضوع بوده است، تصریح کرد: مخابرات از سال گذشته در اقدامی بدون اطلاع رسانی به صورت غیرقانونی نسبت به یکسان کردن نرخ مکالمات شب و روز اقدام کرده که این موضوع را نیز باید رفع کند و تعرفه این مکالمات را به حالت اول برگرداند؛ بر اساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات، نرخ مکالمات شب با نرخ مکالمات روز متفاوت بوده و کمتر است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-12-03 19:46

افزودن دیدگاه جدید