کد مطلب: 

11012

انتقاد مدیر فیسبوک از آژانس امنیت ملی آمریکا

انتقاد مدیر فیسبوک از آژانس امنیت ملی آمریکا

موسس و مدیر اجرایی فیسبوک از آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) و دولت این کشور به خاطر جمع آوری اطلاعات شخصی شهروندان آمریکایی و دیگر کشورها انتقاد کرد.
 
به گزارش سیتنا به نقل از از پایگاه خبری وی تری، مارک زوکربرگ در گفت وگو با شبکه خبری ای بی سی آمریکا گفت: تامین امنیت مردم بسیار مهم است اما شیوه مورد استفاده آژانس امنیت ملی آمریکا برای تامین امنیت شهروندان یعنی جمع آوری اطلاعات از آنها بسیار خطرناک است.
 
وی افزود: فیسبوک همیشه در برابر تاکتیک های جاسوسی دولت آمریکا معترض بوده است. این شبکه اجتماعی به همراه دیگر شرکت ها مانند گوگل و مایکروسافت همواره به نقض حریم شخصی کاربران و انتشار اطلاعات شخصی آن ها متهم شده است.
 
بسیاری از غول های فناوری در آمریکا و انگلیس در پاسخ به جاسوسی های انجام شده توسط سازمان های امنیتی آمریکا برای بهبود حفظ حریم خصوصی کاربران به رمزگذاری داده ها و یا معرفی استانداردهای جدید برای متوقف کردن جمع آوری گسترده اطلاعات از کاربران اقدام کرده اند.
 
پیش از این شرکت یاهو اعلام کرد که تمامی اطلاعات رد وبدل شده میان کاربران و مراکز داده این شرکت را از سه ماه اول سال 2014 رمزگذاری می کند تا امکان دسترسی دیگر اشخاص و گروه ها به آنها وجود نداشته باشد.
انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-11-26 19:51

افزودن دیدگاه جدید