کد مطلب: 

10906

کاهش نرخ محاسباتی مکالمات تلفنی بین ایران و افغانستان در دستور کار

کاهش نرخ محاسباتی مکالمات تلفنی بین ایران و افغانستان در دستور کار

وزیر ارتباطات کشورمان گفت: ایران آماده گسترش روابط و اجرای طرحهای ارتباطات و فناوری اطلاعات افغانستان و صدور تجهیزات مخابراتی و خدمات فنی و مهندسی به این کشور است.

 

به گزارش سیتنا، دکتر واعظی در حاشیه اجلاس سران ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورهای آسیا و اقیانوسیه، با همتای افغانستانی خود، دیدار و گفتگو کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این دیدار با اشاره به سیاستهای دولت ایران برای ارتباطات متقابل با کشورهای همسایه به ویژه افغانستان، اظهار داشت: با توجه به توانمندی های موجود، آمادگی اجرای پروژه های مشترک در کشور افغانستان وجود دارد.

وی با اشاره به توانمندیها و ظرفیت های جمهوری اسلامی ایران در حوزه İCT به ویژه در حوزه آموزش، طراحی و تحقیقات تصریح کرد: با توجه به سرمایه گذاریهای انجام شده در زیر ساختهای ارتباطی و توسعه فیبر نوری در ایران، امکان افزایش ظرفیت های موجود بین دو کشور فراهم است.

این گزارش حاکی است، امیرزای سنگین وزیر ارتباطا ت افغانستان نیز در این دیدار با اشاره به تفاهم نامه های موجود بین دو کشور تصریح کرد: در خصوص مسائل تحقیقاتی و تامین و تربیت اساتید دانشکده ICT افغانستان بسیار علاقمندیم همکاریهای گسترده ای داشته باشیم.

بر اساس این گزارش ، امیرزای سنگین در این دیدار ضمن درخواست افزایش ظرفیت ترانزیت اینترنت به مقصد آن کشور، خواستار کاهش هزینه های ترانزیت شد، کاهش نرخ محاسباتی مکالمات تلفنی بین دو کشور نیز از سوی دکتر واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مطرح و طرفین توافق کردند با نگاه مثبت موارد مربوطه را مشترکان بررسی و تفاهم نامه های لازم را امضا و مبادله کنند.

انتهای پیام

 

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-11-22 20:24

افزودن دیدگاه جدید