کد مطلب: 

10859

اپراتورها موظف به تامین IP مورد نیاز مصرف کنندگان شدند

اپراتورها موظف به تامین IP مورد نیاز مصرف کنندگان شدند

مدیرکل مدیریت یکپارچه شبکه ملی اطلاعات در سازمان فناوری اطلاعات ایران، گفت: بر اساس آیین نامه ابلاغ شده از سوی سازمان تنظیم مقررات وارتباطات رادیویی، تامین‌کنندگان خدمات ارتباطی موظف شدند تا آدرس های عددی اینترنتی (IP) مورد نیاز مصرف کنندگان را تامین کنند.

به گزارش سیتنا، مهندس "بهنام ولی‌زاده" اظهار داشت: پیش از این کمیسیون دو مصوبه در خصوص ساماندهی نشانی‌های عددی اینترنتی (IP) داشت که به پیشنهاد سازمان فناوری اطلاعات ایران این کمیسیون با ترکیب دو مصوبه مذکور و اضافه نمودن مباحث مربوط به نقل و انتقال IP آیین‌نامه‌ی جامع‌تری را تصویب کرد.

 

وی افزود: با توجه به این که بیش از یک سال است به علت محدود شدن IPv4 سازمان ثبت کننده منطقه ای آدرس های عددی اینترنتی (RIPE) که واگذاری IP به کشورهای اروپایی و خارومیانه را برعهده دارد، IPهای جدیدی واگذار نمی‌کند، می بایست اقدام های لازم در خصوص نقل و انتقال IP در کشور اجرایی شود.

 

ولی زاده تصریح کرد: در این آیین‌نامه وظایف تامین‌کنندگان خدمات ارتباطی در خصوص تامین و واگذاری IPهای مورد نیاز مصرف‌کنندگان نیز مشخص شده است.

 

وی در خصوص مشمولان این آیین‌نامه خاطرنشان کرد: کلیه‌ی اشخاص حقیقی و حقوقی با تابعیت ایرانی که به عنوان ثبت‌کننده محلی اینترنت (LIR)، تأمین‎کننده خدمات ارتباطی و اپراتورها، مراکز داده و نظایر آن مشمول این آیین‌نامه هستند.

 

مدیر کل مدیریت یکپارچه شبکه ملی اطلاعات افزود: در تدوین این آیین‌نامه طی جلسات مختلف از نظرات فراهم‌کنندگان خدمات نظیر PAPها ، IDCها ، ISDPها و برخی LIRهای بزرگ استفاده شده است.

انتهای پیام
 
 

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-11-20 10:32

افزودن دیدگاه جدید