کد مطلب: 

10799

برنامه‎های جامع ملی در حوزه‎ی ICT بزودی اعلام می‎شود

برنامه‎های جامع ملی در حوزه‎ی ICT بزودی اعلام می‎شود

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران، گفت: در این دوره از کار دولت، موضوع کاربرد ICT در کلیه‎ی بخش‎های کشور مورد توجه است که امیدواریم با سرعت هر چه بیشتر ضمن ارتقای توانمندی‎های ملی در این حوزه، مزایای حوزه‎ی فناوری اطلاعات در ارتقای بهره وری کشور مورد توجه قرار گیرد و به افزایش درآمد ملی، افزایش اشتغال و خدمت رسانی بیشتر به مردم منجر شود.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سیتنا، مهندس جهانگرد که در میزگردی با اصحاب رسانه سخن می‎گفت، خاطرنشان کرد: تلاش مجموعه‎ی دولت و بخش خصوصی بر این بود که بتوانیم در این فرصت کوتاه مقدمات برگزاری نوزدهمین نمایشگاه الکامپ را به خوبی آماده کنیم و امیدواریم در سال‎های آتی این نمایشگاه پربارتر برگزار شود.

 

وی افزود: در این راستا آماده شویم تا بتوانیم از توانمندی‎های کشور در عرصه‎ی فناوری اطلاعات و ارتباطات برای افزایش کسب و کار و بهره وری از تلاش فنی انسانی استفاده کنیم.

 

معاون وزیر ارتباطات، ادامه داد: برای برگزاری نمایشگاه الکامپ، وزارت صنعت، معدن و تجارت، مجموعه شرکت‎ سهامی نمایشگاه‎ها و مجموعه‎ی نظام صنفی رایانه‎ای همکاری خوبی با وزارت ارتباطات داشتند.

 

وی در عین حال خاطرنشان کرد: فرهنگ اجرای نمایشگاه و نمایشگاه داری در کشور ما متفاوت و همواره با اختلالاتی مواجه است؛ البته سعی بر آن داریم تا این مشکلات را برطرف و اختلالات را در جلسات مرتفع کنیم.

 

جهانگرد، در بخشی دیگر از سخنانش افزود: تلاش بر این است تا بتوانیم تلاش‎های یک ساله‎ی بنگاه‎های فنی اقتصادی حوزه‎ی ICT را به ثمر رسانده و محیط شادابی را برای فعالیت آنها فراهم کنیم.

 

رئیس سازمان فناوری اطلاعات، گفت: از نقطه نظر دولت جدید، در واقع فناوری اطلاعات و ارتباطات یکی از مهمترین بخش‎هاست که باید بیش از این مورد توجه قرار گیرد.

 

وی افزود: در این راستا، برنامه محوری در نظام توسعه‎ی ایران مورد توجه وزیر ارتباطات و هیات وزیران قرار دارد و بزودی برنامه‎های جامع ملی در حوزه‎ی ICT توسط وزیر ارتباطات اعلام می‎شود.

 

به گزارش خبرنگار سیتنا، وی ادامه داد: در این دوره از کار دولت، موضوع کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات در کلیه‎ی بخش‎های کشور مورد توجه است و این موضوع، بحثی اساسی است که امیدواریم با سرعت هر چه بیشتر ضمن ارتقای توانمندی‎های ملی در این حوزه، مزایای حوزه‎ی فناوری اطلاعات در ارتقای بهره وری کشور مورد توجه قرار گیرد و به افزایش درآمد ملی، افزایش اشتغال و خدمت رسانی بیشتر به مردم منجر شود.

 

وی در پایان این بخش از سخنانش تاکید کرد: برنامه‎های در این بخش در حال تدوین است که بزودی اعلام می‎شود.

 

پس از پایان سخنان جهانگرد، وی به سوالات خبرنگاران پاسخ خواهد گفت که در اخبار تکمیلی به اطلاع مخاطبان سیتنا خواهد رسید.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-11-18 08:08

افزودن دیدگاه جدید