کد مطلب: 

247106
آیفون ۱۱ رتبه محبوب‌ترین تلفن هوشمند جهان را از آیفون XR گرفت
به تازگی فهرستی از محبوب‌ترین تلفن‌های جهان براساس میزان فروش آن‌ها منتشر شده که اطلاعات تازه‌ای در اختیار ما قرار می‌دهد.
آیفون ۱۱ رتبه محبوب‌ترین تلفن هوشمند جهان را از آیفون XR گرفت

به گزارش سیتنا، بر اساس جدیدترین تحلیل انجام شده در دنیای فناوری، آیفون ۱۱ بیشترین فروش جهانی را در سه‌ ماهه اول ۲۰۲۰ داشته است.

اکنون ثابت شده که آیفون ۱۱ از گوشی آیفون XR سال گذشته محبوب‌تر است، زیرا به فروش بیش از ۱۹.۵ میلیون دستگاه در بازه زمانی ژانویه تا مارس رسیده است. در مقابل، ۱۳.۶ میلیون دستگاه آیفون XR سال گذشته در بازه زمانی مشابه فروخته شده است.

گوشی آیفون XR در هنگام عرضه ۷۴۹ دلار قیمت داشت و ارزان‌ترین مدل تلفن‌های هوشمند اپل سال ۲۰۱۹ بود. با آیفون ۱۱، اپل یک قدم پا فراتر نهاده و قیمت دستگاه را ۵۰ دلار پایین‌تر آورده است. نکته جالب این جا است که این دستگاه حتی مشخصات بهتری نیز نسبت به نسل‌های گذشته ارائه می‌دهد، اما قیمت پایین‌تری دارد. این دستگاه پردازنده قدرتمندتر و دوربین دوگانه دارد و از Wi-Fi 6 پشتیبانی می‌کند.

اگر شرایط فعلی جهان عادی بود، این واقعیت که آیفون ۱۱ از آیفون XR در فروش پیشی گرفته تعجب آور نبود. اما با توجه به این که گفته می‌شود ویروس کرونا روی تقاضا تاثیر گذاشته، عملکرد آیفون ۱۱ قابل تحسین است.

آیفون ۱۱ پرو مکس و آیفون ۱۱ پرو نیز مقام‌های خوبی در این فهرست به دست آوردند و به ترتیب نقاط ششم و هشتم را از آن خود کردند. آیفون XR پنجمین گوشی پرفروش در این سه ماه بود. در سال گذشته آیفون XS و آیفون XS مکس جزو ده مدل برتر سه‌ماه اول ۲۰۱۹ نبودند. بنابراین، می‌توان تصور کرد که ترکیب جدید در کل از سری سال گذشته بهتر عمل کرده‌اند. با ورود قریب الوقوع آیفون ۱۲، احتمالاً فروش این محصولات بیشتر نیز خواهد شد.

سامسونگ گلکسی A51 با فروش ۶.۸ میلیون دستگاه، در پشت آیفون ۱۱ قرار دارد. گوشی‌های گلکسی A10s و گلکسی A30s به ترتیب هفتمین و دهمین مدل پرفروش فهرست منتشر شده بودند. گلکسی S20 پلاس 5G تنها مدل پرچمدار سامسونگ بود که در این رتبه بندی قرار گرفت. بر اساس آمار منتشر شده مشخص شده است که قیمت بالای پرچمداران جدید سامسونگ به خوبی از سوی مردم پذیرفته نشده است.

از طرف دیگر، به نظر می‌رسد که اپل در مسیر درست هدایت می‌شود. این شرکت بر تعداد کمتری از مدل‌ها تمرکز دارد و اکنون به طور پیوسته در حال کاهش قیمت‌ها است تا جذابیت آن‌ها را افزایش دهد. البته به طور کلی انتظار می‌رود به دلیل شیوع ویروس کرونا، سال آتی برای فروش تلفن‌های هوشمند مناسب نباشد.

انتهای پیام

سیتنا 3
2020-07-26 15:27

افزودن دیدگاه جدید