کد مطلب: 

216541
شناسایی متهم ردیف اول توقف خط تولید پردازنده‌های اپل
شرکت تایوانی TSMC به‌عنوان یکی از بزرگترین تولیدکننده تراشه پردازنده در جهان، اعلام کرده است توقف خط تولید تراشه‌هایش تحت تاثیر حمله بدافزار معروف واناکرای بوده است.
شناسایی متهم ردیف اول توقف خط تولید پردازنده‌های اپل

به گزارش سیتنا به نقل از وب سایت هکرنیوز، چند روز پیش بود که اخباری مبنی بر هجوم یک ویروس خطرناک به تجهیزات و سیستم‌های رایانه شرکت تایوانی تولید تراشه و پردازنده تحت عنوان TSMC که تراشه‌های موردنیاز اپل و گوشی‌های آیفون را تامین می‌کند، منتشر شد.

شرکت تایوانی TSMC به‌عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان تراشه پردازنده در جهان، نخست در وهله اول اعلام کرد که مشکل بوجود آمده تنها بر اثر ویروسی شدن سیستم و تجهیزات موجود و فعال در خطو تولید تراشه‌هاست و به هیچ عنوان عمدی و بدافزاری نیست. این شرکت همچنین با انتشار بیانیه‌ای در روز جمعه اعلام کرد که متخصصان امنیت سایبری مربوطه، در حال کار برروی این مساله و برطرف کردن مشکلات بوجود آمده هستند و به زودی مشکل امنیتی حاصل از حمله ویروسی و بدافزاری حل خواهد شد.

 اما حالا به نظر می‌رسد که این شرکت پس از انجام تحقیقات از سوی متخصصان امنیت سایبری، به این نتیجه رسیده و اعلام کرده است که مشکل مذکور تحت تاثیر حمله  سایبری از سوی بدافزار خطرناک و معروف واناکرای (WannaCry) رخ داده است.

به طور قطع می‌توان گفت که باج‌افزار و بدافزار واناکرای از مهلک‌ترین حملات سایبری در طول تاریخ کشورهای جهان به شمار می‌رود که با حمله و نفوذ به سیستم‌های سازمان‌ها و نهادهای حساس و حیاتی در کشورهای مختلف، خسارات چندمیلیارد دلاری و جبران‌ناپذیری را برجای گذاشت.

طبق گزارش‌های منتشره، بدافزار واناکرای حدود ۲۰۰ هزار رایانه و سیستم را در بیش از ۱۵۰ کشور در جهان مورد حمله قرار داده و اطلاعات خصوصی و محرمانه آن‌ها را به سرقت برده و یا از آن‌ها سوءاستفاده کرده است.

بنابراین بسیاری از کارشناسان و منابع آگاه اعلام کرده‌اند که فعالیت‌های تولید تراشه این شرکت و تامین پردازنده‌های موردنیاز آیفون تا حد زیادی به حالت تعلیق درآمده و ممکن است اپل برای تامین تعداد قطعات و تراشه‌های موردنیازش برای معرفی و عرضه آیفون‌های جدید ۲۰۱۸ با مشکل مواجه شود.

طبق اخبار، در نیمه دوم سال جاری ۲۰۱۸ میلادی باید منتظر معرفی و رونمایی اپل از سه گوشی جدید باشیم که قرار است بعنوان جایگزین‌های آیفون ۱۰ کنونی وارد بازار شوند .اپل آیفون‌های ۲۰۱۸ را در دو نسخه ۵.۸ و ۶.۵ اینچی با صفحه نمایش اولد و یک نسخه ارزان‌ قیمت‌تر ۶.۱ اینچی با نمایشگر ال سی دی معرفی و روانه بازار خواهد کرد.

آمار حملات سایبری و هک در سال ۲۰۱۷ به اوج خود رسیده و برآوردها نیز حاکی از آن است که رکورد حملات سایبری در سال آینده میلادی ۲۰۱۸ شکسته خواهد شد. بدافزارها، باج‌افزارها و حملات DDOS از جمله تهدیدهای امنیتی بودند که از سال ۲۰۱۶ کاربران فضای مجازی را در معرض خطر حملات سایبری قرار داده‌اند و موجب لو رفتن اطلاعات شخصی و محرمانه آن‌ها شده است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2018-08-08 12:25

افزودن دیدگاه جدید