کد مطلب: 

560
مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک: شبکه امن اختصاصی بانک‌ها ایجاد می‌شود
مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک: شبکه امن اختصاصی بانک‌ها ایجاد می‌شود

استراتژی شرکت خدمات انفورماتیک با اولویت توجه به مقولاتی همچون بکارگیری هوش تجاری در بانکداری، حذف کامل پول کاغذی تا سال 2020، حاکمیت فناوری مجازی در تمامی امور و توجه به جایگاه ویژه موبایل بانکینک در دست بررسی است.

 

به گزارش سازمان خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (سیتنا)، مهندس سید ابوطالب نجفی مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک طی سخنانی در گردهمایی سالانه کارکنان این شرکت به تحولات پیش روی نظام بانکی پرداخت و ضمن تشریح وضعیت شرکت خدمات انفورماتیک برنامه های شرکت را در همسویی با این تحولات مورد توجه قرار داد.

 

بر اساس گزارش بخش ارتباطات و اطلاع رسانی شرکت خدمات انفورماتیک، نجفی با اشاره به موج چهارم تحولات در فناوری یادآورشد: امروزه هر فرد عادی قادر به استفاده از رایانه است و می‌تواند سرویس دلخواه را با اتصال به شبکه دریافت نماید. ارائه دهندگان خدمات نیز بر همین اساس در پی انعقاد قراردادهای میلیون دلاری نیستند بلکه خدماتی را ارائه می دهند که به ازاء هربار مراجعه مبلغی را دریافت نمایند.

 

وی ادامه داد: در چنین شرایطی شرکت نیز باید به سرعت با روند تحولات همسو گردد. اما در مسیر این همسویی با دشواری هایی چون سرعت تغییرات فناوری، تغییر رویکردها در بازار کسب و کار و برخی عوامل موثر دیگر که به نوعی برنامه‌ریزی برای آینده را دشوار می‌کند روبه رو است.به عنوان مثال با اجرایی شدن برنامه کاهش شعب آنچه به سرعت افزایش می یابد کانالهای ورود به شبکه است.با افزایش کانالهای ورودی آنچه اهمیت می‌یابد ریسک امنیت است که باید به صورت جدی در ارائه محصولات و خدمات مورد توجه قرار گیرد.

 

مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک به برنامه های بانک مرکزی در مقوله اعتبار سنجی مشتریان و تقویت نظارت بانک مرکزی اشاره کرد و افزود: تولید ابزار اجرایی این برنامه ها بر عهده شرکت خدمات انفورماتیک می‌باشد و خوشبختانه اقدامات خوبی هم صورت گرفته است. به عنوان مثال محصول مربوط به راه‌اندازی سیستم ضد پولشویی در حال حاضر آماده شده است در مورد ساماندهی موسسات مالی و اعتباری و همچنین pspها نیز اقدامات درخور توجهی صورت گرفته است.

 

وی در ادامه به تدوین  و مستند سازی برنامه ریزی و استراتژی شرکت که بیش از این مدون نشده بود اشاره و خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه‌های حاکمیتی و سایر برنامه‌های شرکت این استراتژی در چند بخش ارائه و همچنان در دست بررسی می باشد. آنچه به طور خاص می‌توان به آن اشاره کرد توجه به مقولاتی چون بکارگیری هوش تجاری در بانکداری، حذف کامل پول کاغذی تا سال 2020، حاکمیت فناوری مجازی در تمامی امور و جایگاه ویژه موبایل بانکینک می‌باشد. خوشبختانه شرکت اقدامات در خور توجهی را در هر یک از این موارد صورت داده اما در برخی موارد چون موبایل بانکینک هنوز جای کار بسیاری است.

 

وی به ایجاد شبکه امن اختصاصی بانک‌ها به درخواست بانک مرکزی اشاره کرد و افزود: همانگونه که پیش‌تر هم گفتیم بحث امنیت برای بانک‌ها یک امر کاملا جدی است و بانک مرکزی هم به صورت پیگیرانه از شرکت ایجاد چنین شبکه‌ای را خواسته است.

 

مهندس نجفی همچنین ضرورت برخورد غیر انفعالی با مشتریان را  مطرح نمود و اظهار داشت: باید در این حوزه به نحوی عمل کنیم که از مشتری پیشی بگیریم و ما به او ارائه خط مشی کنیم. در مجموع هدف ما این است تا جایگاه شرکت را در بخش حاکمیتی ارتقا داده و ظرفیت‌های خود را برای اجرای پروژه‌های حاکمیتی افزایش دهیم. باید پذیرفت که شرکت قادر است تا راه حل جامع بانکی ارائه دهد.

 

وی در پایان توجه به شایسته سالاری و ارتقاء دانش نیروی انسانی را برای همراهی با این برنامه ها مهم عنوان کرد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2011-10-19 14:47

افزودن دیدگاه جدید